У МАГАТЕ прозвучала тривожна заява про ядерні установки в окупованому Криму

Росія захопила ядерні установки і матеріали на півострові, які є власністю України і щодо яких застосовуються гарантії МАГАТЕ відповідно до чинної угоди.

Делегація України в МАГАТЕ. Фото: Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища.

Україна в МАГАТЕ заявила, що в ході незаконної окупації Криму Росія також захопила наші ядерні установки і матеріали, які підпадають під гарантії міжнародної організації. З аргументами виступив заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища з питань європейської інтеграції України Костянтин Чижик у рамках конференції з фізичної ядерної безпеки у Відні, передають Патріоти України.

"РФ порушила принципи міжнародного права і незаконно окупувала АР Крим та місто Севастополь, окремі райони Донецької і Луганської областей, захопила ядерні установки і матеріали на півострові, які є власністю України і щодо яких застосовуються гарантії МАГАТЕ відповідно до чинної угоди про гарантії та Додаткового протоколу до неї між МАГАТЕ і Україною", – заявив глава української делегації.

Він акцентував, що тим самим країна-агресор "унеможливила необхідний регуляторний контроль" над цими матеріалами і установками, включаючи науково-дослідний реактор і інші ядерні установки Севастопольського національного університету ядерної енергетики та промисловості.

Чижик також підкреслив, що особливі побоювання описана ситуація викликає в зв'язку з проявами агресії Росії. При цьому в ході виступу Чижик підкреслив, що Україна, як країна, яка має одну з найбільших ядерних програм, послідовно підтверджує свої наміри в мирному використанні ядерної енергії і забезпечує високий рівень фізичного захисту ядерних матеріалів і ядерних установок, що неодноразово підтверджено МАГАТЕ і нашими міжнародними партнерами.

Джерело: Укрінформ

З архіву ПУ. Зеленський і урок Ющенка: Тимошенко кілька разів ходила на Банкову, пропонуючи втретє зробити її прем’єром. Там її "акуратно послали", - ЗМІ

четвер, 26 листопад 2020, 4:00

За даними видання, Тимошенко була присутня на кількох зустрічах на Банковій, де намагалася стати корисною новій владі. Так, на початку жовтня Тимошенко приходила на Банкову з довгим списком кандидатів на різні посади, але домовитися так і не змогла. ...

З архіву ПУ. "Іспанський сором": Секс-скандал у Раді підірвав ЗМІ навіть у Сенегалі (фото)

середа, 25 листопад 2020, 23:55

Напевно, Богдан Яременко колись мріяв прославитися, але навряд чи таким чином... Народний депутат України Богдан Яременко, який потрапив в скандал з секс-листуванням у Верховній Раді, став відомим на весь світ. Про це повідомила в Facebook прес-секрета...