У місцевих бюджетах не вистачає коштів: У Польщі скасували одну з безкоштовних послуг для біженців із України

Відтепер українські біженці в деяких містах Польщі вже не можуть розраховувати на безкоштовний проїзд в транспорті, повідомляють Патріоти України.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України (24 лютого 2022 року) більшість польських перевізників вирішили підтримати українських біженців, які втікали від бойових дій. Тоді було запроваджено безкоштовне користування транспортними засобами на всій території Польщі. Потрібно було лише показати водієві паспорт громадянина України.

Однак за повідомленням Столичної транспортній гілці Гданської затоки від 1 травня 2022 року безкоштовний проїзд для українців скасували. Відтепер всім потрібно купувати квитки, щоб скористатися громадським транспортом. Зокрема, правило діє в таких містах:

  • Гдиня;
  • Гданськ;
  • Вейгерово;
  • Сопот.

Рішення пояснюється дуже просто - в місцевих бюджетах вже не вистачає коштів, щоб фінансувати безкоштовні послуги для українських біженців.

Де українцям в Польщі все ще можна їздити безкоштовно

Українські біженці можуть безкоштовно користуватися потягами Polregio і PKP Intercity, а також приміською залізницею Tri-City. У Любліні в будь-якому транспорті українці можуть їздити безкоштовно, адже фінансування на ці поїздки надходить від органів місцевого самоврядування з-за кордону. До кінця травня можно безкоштовно їздити в громадському транспорті у Варшаві.

Джерело: ТСН.ua

Зеленський поставив жорсткий ультиматум РФ

п’ятниця, 31 березень 2023, 21:29

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що якщо російські загарбники не виведуть війська з України без бою, то з ними немає про що говорити. Про це Зеленський сказав на прес-конференції за підсумками Бучанського саміту щодо справедливості та ...

Керує репресіями на Херсонщині: Ексголову СБУ судитимуть за держзраду

п’ятниця, 31 березень 2023, 20:52

Колишнього голову Служби безпеки України часів Віктора Януковича Олександра Якименка судитимуть за державну зраду, оскільки він причетний до організації масових репресій в окупованій частині Херсонської області. Про це повідомляє пресслужба СБУ, переда...