У Москві вже тріумфували історичну угоду: Сербія відмовилася розміщати у себе російську військову базу. Натомість у тій самій локації запрацює центр військового підготовки з НАТО, - ЗМІ

Сербія розширить військову співпрацю з НАТО, а не Росією

Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, стверджують джерела.

Сербія відмовилася від розміщення російської військової бази на території країни. Натомість Белград розширить співпрацю з НАТО. Про це повідомляє КоммерсантЪ із посиланням на власні джерела.

Минулого тижня посол РФ у Сербії Олександр Боцан-Харченко зробив заяву про створення російської військової бази в цій країні.

"Створення у Сербії російської військової бази є суверенною справою цієї країни плюс це питання інтересів самої РФ", – сказав дипломат.

За його словами, становище республіки в Балканському регіоні у військово-технічному плані є набагато сильнішим, ніж здається, і із Сербією починають рахуватися.

У свою чергу сербський президент Александар Вучич заявив, що "Сербії непотрібні чиїсь військові бази".
"Сербія зберігатиме військовий нейтралітет і союзницькі відносини. Не соромиться зв'язків з Росією, Китаєм, США та ЄС, але про себе подбає сама", – сказав Вучич в інтерв'ю сербському TV Prva.
За даними російського видання, Сербія активізувала співпрацю з НАТО на військовій базі Південь на околицях Буяноваця. Глава американського Офісу з питань оборонної співпраці Алессандро Педраза підтвердив цю інформацію.
За його словами, Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, а також – підготовки сербських підрозділів для миротворчих операцій.
Раніше Александар Вучич назвав ЄС стратегічним шляхом для Сербії. Без європейських інвестицій та політико-правового оточення Сербія не змогла б нічого досягти, визнав глава держави.

"Жорстка посадка": Спецпризначенці знищили ворожий гелікоптер Ка-52 на Запорізькому напрямку (відео)

понеділок, 3 жовтень 2022, 11:56

Спецпризначенці ЦСО "А" СБУ знищили російський гелікоптер Ка-52 на Запорізькому напрямку. Про це повідомила пресслужба СБУ, передають Патріоти України.

"Велика радість - ми втратили сина": Батьки вбитого терориста Захарченка прокоментували "приєднання "ДНР" до РФ

понеділок, 3 жовтень 2022, 11:44

Батьки вбитого терориста так званої "ДНР" Олександра Захарченка під час коментаря журналісту з приводу "приєднання ДНР до Росії" заявили, що смерть їхнього сина з це "велика радість", передають Патріоти України.