У Москві вже тріумфували історичну угоду: Сербія відмовилася розміщати у себе російську військову базу. Натомість у тій самій локації запрацює центр військового підготовки з НАТО, - ЗМІ

Сербія розширить військову співпрацю з НАТО, а не Росією

Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, стверджують джерела.

Сербія відмовилася від розміщення російської військової бази на території країни. Натомість Белград розширить співпрацю з НАТО. Про це повідомляє КоммерсантЪ із посиланням на власні джерела.

Минулого тижня посол РФ у Сербії Олександр Боцан-Харченко зробив заяву про створення російської військової бази в цій країні.

"Створення у Сербії російської військової бази є суверенною справою цієї країни плюс це питання інтересів самої РФ", – сказав дипломат.

За його словами, становище республіки в Балканському регіоні у військово-технічному плані є набагато сильнішим, ніж здається, і із Сербією починають рахуватися.

У свою чергу сербський президент Александар Вучич заявив, що "Сербії непотрібні чиїсь військові бази".
"Сербія зберігатиме військовий нейтралітет і союзницькі відносини. Не соромиться зв'язків з Росією, Китаєм, США та ЄС, але про себе подбає сама", – сказав Вучич в інтерв'ю сербському TV Prva.
За даними російського видання, Сербія активізувала співпрацю з НАТО на військовій базі Південь на околицях Буяноваця. Глава американського Офісу з питань оборонної співпраці Алессандро Педраза підтвердив цю інформацію.
За його словами, Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, а також – підготовки сербських підрозділів для миротворчих операцій.
Раніше Александар Вучич назвав ЄС стратегічним шляхом для Сербії. Без європейських інвестицій та політико-правового оточення Сербія не змогла б нічого досягти, визнав глава держави.

Їдуть вбивати українців за гроші: Окупант розповів дружині про мотиви російських військових. Перехоплення

середа, 27 вересень 2023, 11:28

Російський окупант розповів про мотиви загарбників, які їдуть воювати проти України. Багато хто з них вирушає вбивати українців зокрема й заради грошей. Про це стало відомо з телефонної розмови військового РФ із дружиною, перехопленої Головним управлін...

Вступ України до ЄС відбуватиметься дуже повільно: Євродепутат назвав причину

середа, 27 вересень 2023, 11:22

Німецький євродепутат Міхаел Галер вважає, вступ України до Євросоюзу буде відбуватися дуже повільно, якщо все залежатиме від одностайності голосів, передають Патріоти України. . Польський уряд заявив, що заблокує вступ України до ЄС, якщо Спільна агра...