У МЗС РФ заявили, що ніколи не заперечували можливості повернення Україні захоплених біля Керченської протоки суден, зазначають Патріоти України.
"Ніколи не заперечували можливості повернення українській стороні суден, які брали участь в організованій у листопаді 2018 року попереднім київським керівництвом провокації в районі Керченської протоки.
Ще у червні поінформували посольство України в Москві про наявні в рамках російського законодавства можливості, які Київ міг би задіяти для звільнення моряків і кораблів", - йдеться у повідомленні МЗС РФ у Telegram.
17 листопада захоплені українські військові катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії Керчі. Разом з тим українські буксири "Сапфір", "Титан" і "Гайдамака" перебувають у Чорному морі біля берегів Криму, ймовірно очікуючи на військові кораблі, які супроводжуватимуть в український порт.
У прикордонному управлінні ФСБ Росії по Республіці Крим повідомили, що кораблі будуть передані Києву відповідно досягнутих російсько-українських домовленостей 18 листопада.
25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...