У вівторок, 18 травня, у Верховній Раді 292 голосами звільнили Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я. Одноголосного рішення не було. Так, "проти" проголосував один народний депутат, утрималися - 8, не голосували, 28 нардепів, передають Патріоти України.
Сам Степанов під час виступу у сесійній залі зазначив, що йому ще потрібен час, щоб реалізувати свій план по боротьбі з коронавірусом.
"Вчора я з великим подивом дізнався, що ще одна причина моєї відставки – занадто активно вибивав зарплати для медиків і на цьому будував політичний імідж. мовляв, що це вина міністра, що він використовує політичні інструменти в своїй роботі. Можливо, для когось це новина, але для більшості структурних рішень потрібна не лише менеджерська складова, а і політична воля...Я маю чіткий план, як повністю здолати пандемію, побудувати дієву українську медицину. Для цього потрібно дві складові – час і ваша підтримка", – сказав Степанов.
Додамо, Степанова призначали міністром охорони здоров'я в березні 2020 року, в той час коли Україна опинилася на порозі масштабного спалаху епідемії коронавірусу. Тоді Степанов почав об'їжджати країну й щодня звітував про ситуацію в регіонах. Окрім боротьби з коронавірусом міністр запам'ятався роботою над розвитком трансплантації органів в Україні.
Також Степанов мав підтримку провідних українських лікарів, які не хотіли його звільнення. Зокрема, серед таких – директор Інституту серця МОЗ, кардіохірург Борис Тодуров і провідна інфекціоністка Ольга Голубовська.
Цікаво, що звільнити Степанова вирішили саме зараз, коли Україна і світ загалом почали оговтуватися від перших хвиль епідемії й стали активніше вакцинувати своїх громадян. У своєму відеозверненні міністр заявив, що здаватися не збирається – "битву не програти, вона тільки починається".
Північна Корея заявила, що Кім Чен Ин підтвердив "беззастережну" підтримку Росії у війні проти України, передають Патріоти України. Офіційне північнокорейське телеграфне агентство ЦТАК поширило своє комюніке про зустріч лідера країни Кім Чен Ина з міні...
Росіяни можуть масштабувати та модернізувати ту технологію, яку вони вже отримали, а створювати щось фундаментальне нове не можуть, тому що обмежені в інженерній думці. Про це в етері Еспресо розповів авіаексперт Анатолій Храпчинський, заступник директ...