В Одесі на борту есмінця HMS Defender підписали українсько-британський договір про розвиток ВМСУ

В Одесі на британському есмінці підписали договір: які можливості він дає Україні

Ракетний есмінець Королівського військово-морського флоту HMS Defender вже в Одесі. На його борту підписали договір про підтримку розвитку Військово-морських сил України, повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони України.

Офіційна назва підписаного документа - Меморандум про реалізацію проектів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України.

З британської сторони договір підписав міністр з питань оборонних закупівель Джеремі Квін, з української - заступник Міністра оборони Олександр Миронюк.

Меморандум передбачає спільне проєктування та будівництво військових кораблів в Україні та Великій Британії, реконструкцію українських суднобудівних підприємств і будівництво двох баз ВМС України.

"Це ще один крок у розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Сполученим Королівством задля зміцнення українського флоту, який стикається з постійною небезпекою у Чорному та Азовському морях", - йдеться в повідомленні.

Свідками церемонії підписання Меморандуму стали Секретар РНБО України Олексій Данилов, перший морський Лорд Великобританії адмірал Тоні Радакін і Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс.

Учасники церемонії також спостерігали за спільними навчаннями українських, британських і американських військових на борту корабля.

Есмінець HMS Defender став вже другим кораблем Королівського флоту, який відвідав Одесу протягом останніх декількох тижнів.

"Спільні морські проєкти та регулярні візити військових кораблів - свідчення тісних зв’язків між Британією та Україною, партнерства та дружби", - йдеться в повідомленні.

Захід ДРГ у Костянтинівку не означає контроль: У ЗСУ розкрили, що відбувається в місті

понеділок, 22 червень 2026, 16:26

Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...

Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...