В ОК "Південь" розповіли, чи можуть зараз приймати якісь кораблі в українських морських портах

Українські морські порти не мають зараз можливості приймати торговельні судна, оскільки РФ проголосила північно-західну частину моря закритою для навігації. Про це розповіла керівник Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.

"У Чорному морі навігація кораблів і суден до портів, підконтрольних Україні, наразі відсутня повністю. Тому що нема можливості у портів приймати судна, нема навігації в територіальному морі України, оскільки ще з березня 2022 року Росія проголосила північно-західну частину Чорного моря закритою для навігації", - акцентувала Гуменюк.

Вона нагадала, що тоді було проголошено, щоб всі судна негайно зайшли в порти і не перебували в територіальному морі України, бо це територія "контртерористичної операції". "Це повідомлення мореплавцям, росіяни переправили через центр повідомлень, який знаходиться в Іспанії, і воно прийнято всіма капітанами суден до уваги, відповідно до норм міжнародного морського права", - зазначила Гуменюк.

Вона пояснила, що далі функціонування навігації було погоджено виключно в межах зернової ініціативи. "В межах конкретного транспортного коридору, який називався "зерновим". І забезпечувалась безпекова компонента Силами оборони України, а інші компоненти, забезпечувались гарантією ООН і Туреччиною", - підкреслила Гуменюк.

Вона зауважила, що в Чорному морі зараз активна навігація спостерігається тільки навколо узбережжя Кримського півострова, тобто тимчасово окупованого територіального моря України. "Там відбувається навігація і риболовецьких суден, і торгових суден, які в супереч того, що Україною проголошені ці порти закритими, бо вони знаходяться під окупацією, все ж таки продовжують там курсувати і проводити вантажні операції, переміщувати вантажі. Це виключно зараз відбувається в інтересах країни-агресора, тому очевидно, що тим суднам вони (росіяни - ред.) не погрожують. Але, якщо кожного разу так буде, як з цим судном, запис (перехоплений українськими прикордонниками - ред.) якого ми всі почули, це означає, що будь-яке судно, яке вони запідозрили в намірі прямувати в Україну, буде отримувати ось таке інформування-попередження погроз", - акцентувала Гуменюк.

Путін спонукав до нової програми "Зіркових війн": США готується до війни в навколоземному просторі – ЗМІ

середа, 29 травень 2024, 9:14

Таким чином на порядки більш технологічна Америка посилає сигнал Росії, а за одне і Китаю, що не допустить домінування ворожих збройних сил на орбіті Землі. На тлі інформації від розвідки про активний інтерес Росії до розробки протисупутникової зброї ...

"Іранський режим все більше залежить від РФ": Спадковий принц Ірану у вигнанні розповів про співпрацю Москви та Тегерана

середа, 29 травень 2024, 9:05

Спадковий принц Ірану Реза Пахлаві останні 45 років живе у вигнанні у США. Через революцію 1979 року, що усунула монархію і привела до влади релігійних лідерів, його родина не може повернутися додому. . Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко зустрілася і...