"В Оленівці був жах, це концтабір": Морпіх Михайло Діанов розповів, як вижив у російському полоні (відео)

Морський піхотинець Михайло Діанов розповів про те, як вижив у російському полоні. Українського захисника утримували в колонії в Оленівці на окупованій території Донеччини, яка була для нього справжнім концтабором, передають Патріоти України.

Про це морпіх розповів в інтерв'ю ТСН. До звільнення з полону з колонії Діанов вивозили лише раз – щоб зняти апарат зовнішньої фіксації, з яким українці бачили його на фото з "Азовсталі" (щоб подивитися сюжет, доскрольте до кінця новини).

"В Оленівці жах був, це концтабір", – поділився боєць."Мені апарат знімали плоскогубцями, без наркозу, "ти ж морпіх, давай, терпи", один тримав за плече, а другий знімав мені апарат. Терпів, де я мав дітися. Рука була пошкоджена капітально, я гнив повністю", – розповів Діанов.

Окрім того, на обличчі захисника досі залишаються сліди від скотчу – його наліпили ще в Оленівці, а зняли, лише після обміну. "Хлопці, Слава Україні! Огогогого. Був український прапор, хотів заплакати, але сліз не було", – поділився військовий відчуттями у перші хвилини звільнення. На запитання, як вижив, відповідає просто: "У мене не попали".

Усе пережите не зламало силу духу українського морпіха. Він залишається життєрадісним і сам себе описує як "оптимістичний оптиміст". Діанов мріє знову повернутися до гри на музичних інструментах, коли йому вилікують руку, в якій наразі не вистачає 4 см кістки, а також хоче відкрити власну майстерню з обробки металу.

Захисника дивує те, що після полону він став відомим на всю Україну, тому має нову мрію – спокійно пройтися вулицями Києва, "аби мене ніхто не чіпав, зайти в магазин і купити недуже потрібну мені річ, я збирав давно гроші, аби купити собі якусь дрібничку".

Станом на зараз Кінбурнська коса - це зона бойових дій: У ВМС розповіли про ситуацію

четвер, 25 червень 2026, 20:44

У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, що наразі Кінбурнська коса – це зона бойових дій, ця зона лишається стратегічно важливою для окупантів, заявив: речник ВМС Дмитро Плетенчук у коментарі "Суспільне Миколаїв, передають Патріоти України. "Ми з вам...

Після скандалу - все? Польща більше не планує фінансувати будівництво дороги до Львова

четвер, 25 червень 2026, 20:34

Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак зробив заяву щодо планів польського уряду власним коштом побудувати автомагістраль до Львова. Він спростував цю інформацію, зазначивши, що таких планів немає. Про це повідомляє PAP, передають Патріоти Україн...