Росія у процесі виготовлення власних безпілотників значною мірою покладається на компоненти іноземного виробництва, зокрема мікроелектроніку, передають Патріоти України.
Як повідомляє Офіс президента України, такого висновку дійшла Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії після вивчення 174 іноземних компонентів, вилучених з трьох моделей БПЛА, які використовують окупаційні війська на полі бою ("Shahed-136/131", "Ланцет" та "Орлан-10").
"Основним постачальником критично важливих компонентів для російських дронів є Китай, на який припадає 67% поставок, причому 17% із них відбуваються через Гонконг. На Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати припадає 5% та 2% компонентів відповідно. Також у дронах були виявлені складники, вироблені в Японії, Республіці Корея, Швейцарії та інших країнах, зокрема процесори, мікросхеми, транзистори та інші життєво важливі компоненти", - йдеться у повідомленні.
Також Міжнародна робоча група вказала на те, що багато деталей для БпЛА можна отримати через загальнодоступні платформи. Це значно ускладнює регуляторний нагляд за їхнім транспортуванням до Росії.
Зважаючи на ці факти, експерти групи закликали виробників робити більше для запобігання доступу РФ до їхньої продукції в обхід економічних санкцій.
Марко Рубіо сказав, що якщо неможливо завершити війну в Україні, треба рухатися далі. Це повністю відповідає сценарію, який з кінця листопада позначений як найбільш імовірний, вважає Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академії, передають Патріо...
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...