Російський оборонно-промисловий комплекс розробив новий проміжний патрон, а також сіймейство стрілецького озброєння для нього. Патент оприлюднено на сайті Федерального інституту промислової власності РФ.
Російська Федеральна служба з інтелектуальної власності 12 грудня 2023 року зареєструвала патент UA 2809501 C1 на розроблений Тульським патронним заводом боєприпас “підвищеної пробивної здатності”.
Новий проміжний патрон, розроблений з урахуванням цього патенту, виконаний у калібрі 6,02×41. На данний момент він все ще проходить випробування та не прийнятий на озброєння.
Створення нового боєприпасу обумовлюється конструкторами появою більш досконалих армійських засобів індивідуального захисту, котрі в більшій мірі нівелювали ефективність патронів у калібрах 5,45×39 та 7,62×39.
Рішення обрати новий калібр пояснюється обмеженнями геометричних розмірів існуючих калібрів, в рамках яких неможливо створити боєприпасизі значеннями зовнішньої та внутрішньої балістики суттєво кращими за штатні боєприпаси.
Фактично робота над проєктом перспективного патрону у новому калібрі були розпочаті Тульським патронним заводом у кооперації з концерном “Калашников” у в 2020 році. У цій кооперації перше підприємство займалось розробкою патрону, а “Калашников” – зброї для нього.
Низка досліджень завершилась вибором калібру 6,02×41, який виявився оптимальним за сукупністю значень імпульсу віддачі та пробивної дії.
Конструктивно патрон складається з гільзи з капсулем, метального заряду та кулі з бронебійним сердечником. Його довжина становить від 55 до 63 мм. Гільза має бутилочну форму (конусність 1,0-1,5°), а її вільний внутрішній обсяг становить не менше 1,9 см3.
Повідомляється, що підвищена пробивна дія патрона на більших дистанціях, у порівнянні з калібрами 5,45×39 і 7,62×39, забезпечується за рахунок конструкції кулі і кращих зовнішньобалістичних параметрів.
Новий патрон зберігає кінетичну енергію 6,7-грамової кулі близько 500 Дж на дальності 900 метрів, тоді як кулі калібрів 5,45 та 7,62-мм утримують аналогічне значення на дальностях до 500 метрів.
Повідомляється, що заявлені характеристики нового патрону були підтверджені у випробуваннях із перспективним автоматом АК-22.
Нова штурмова гвинтівка розроблена концерном «Калашников» на базі вже існуючої конструкції АК-12.
Крім того, концерн також адаптував під новий патрон напівавтоматичну снайперську гвинтівку Чукавина.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...