У США закінчили допідготовку українських екіпажів нових Island: Незабаром моряки ВМСУ підчалять зі своїми кораблями до рідних берегів

Відзначається, що цього разу Island передаються Україні з системою озброєнь

Один з нових патрульних катерів типу Island під час церемонії в Балтіморі

Як повідомила прес-служба Військово-морських сил України, 26 березня 2021 року у місті Балтимор, США відбулися урочистості з приводу закінчення 10-ти тижневого курсу допідготовки українських військових моряків щодо експлуатації патрульних катерів типу Island ("Айленд"), зазначають Патріоти України.

Важливу роль США в підвищенні обороноздатності ВМСУ, користуючись цим приводом, відзначив і Командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

"Ми вдячні за потужну матеріально-технічну допомогу у відродженні ВМС України, зокрема швидкісні човни, тепловізори, водолазне спорядження, засоби зв’язку та навігації, технічні засоби системи управління", - відзначив командувач.

"З 2014 року за сприяння американських партнерів проведено понад двісті спільних заходів підготовки наших Військово-Морських Сил, системно здійснюється якісна консультативна й освітня допомога, підготовка екіпажів, курсантів, морської піхоти", - додав він.

Варто додати, що на цей рік запланована передача трьох патрульних катерів типу Island, проте на сьогодні відомі назви лише двох із них – "Суми" та "Фастів", на яких і проходили підготовку українські військові моряки.

Island

Зокрема, раніше зазначалося, що на військовій базі берегової охорони США в Мериленді проходять навчання 32 українських моряки – по 16 членів екіпажу для кожного нового патрульного катеру.

Артсистема MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster / Фото: MSI-Defence Systems
А ось про третій патрульний катер, котрий також має бути переданий ВМСУ у цьому році наразі інформації немає. Не менше питань виникає й з приводу озброєння нових катерів.
На кадрах, що були зняті під час підготовки та церемонії основне озброєння катерів відсутнє
Дещо раніше повідомлялося, що всі патрульні катери отримають американською 30-мм артилерійську систему MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster (яка згодом буде встановлена й на вже прийняті на озброєння демілітаризовані катери Р190 "Слов'янськ" та Р191 "Старобільськ").
Island

Хіти тижня. Українофобка продовжує збирати призи, або Шкода що свекор Кернес не дожив: “Епіцентр” та “Ашан” приєдналися до бойкоту товарів YARO через образу власницею бандерівців

четвер, 28 жовтень 2021, 4:00

Вона не їсть м'яса, зате з задоволенням чавкає українців. Мережі магазинів “Епіцентр” і “Ашан“ слідом за іншими українськими компаніями зняли з продажу товари бренду YARO після того, як його власниця Юлія Привалова написала образливий анекдот про банде...

З архіву ПУ. "Кісінько, я хотіла б прожити з тобою ще одне життя": Оксана Марченко зізналась у коханні куму Путіна (відео)

четвер, 28 жовтень 2021, 2:00

Колишня телеведуча зробила ніжне зізнання на весіллі сина. 47-річна колишня телеведуча, дружина народного депутата від прокремлiвської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука та кума президента РФ Володимира Путіна Оксана Марченко, яка днями одружила 23-річног...