У тому числі агентура ГРУ: В Аргентину прибули 35 тис. "біженців" з Росії, - посол України

За час повномасштабної війни близько 35 тисяч громадян Росії переїхали до Аргентини, і серед них є агентура російських спецслужб. Про це заявив посол України в Аргентині Юрій Клименко в коментарі "Голосу Америки", передають Патріоти України.

Він зазначив, що близько 10 тисяч із них – це жінки, які хотіли просто народити дитину в Аргентині, щоб таким чином отримати місцеве громадянство, яке дозволяє легше подорожувати світом, ніж російське.

"Більшість із них є доволі фінансово забезпеченими, вони не працюють, живуть у доволі комфортних умовах, переважна більшість із них не володіє іспанською мовою. Але ж тут треба чітко усвідомлювати, хто є хто. Тому що серед цих 35 тисяч росіян, які сюди прибули, впевнений, є представники і російських спецслужб, які намагаються краще закріпитися на аргентинській території і зміцнити свої позиції в Латинській Америці", – зазначає посол.

За словами дипломата, ставлення до росіян з боку аргентинців не є аж надто прихильним. Місцеві переважно сприймають їх "стримано-насторожено", адже ці люди вже асоціюються з країною-агресором. Хоча деякі аргентинці навпаки "з певним співчуттям" ставляться до росіян, які намагаються видавати себе за біженців від путінського режиму.

"При цьому я хотів би підкреслити одну характерну рису, яка є помітною. Це російський великодержавний шовінізм, який простежується у їхній поведінці й тут. (...) Це стосується ставлення до представників Латинської Америки, передусім пересічних аргентинців. Тобто це така зверхність щодо місцевого населення", – розповідає Клименко.

Литва забороняє перебування автомобілів з російською реєстрацією

неділя, 3 березень 2024, 8:15

За повідомленням литовської митниці, автомобілі з російськими реєстраційними номерами повинні залишити Литву і всю територію Європейського Союзу до 11 березня. За її даними, на території Литви все ще є люди, які керують автомобілями, зареєстрованими в ...

"Краще було б передати зброю": Польський міністр оборони висловився про ідею введення військ в Україну

неділя, 3 березень 2024, 7:56

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш прокоментував заяву президента Франції Емманюеля Макрона щодо можливої присутності військ НАТО в Україні, заявивши, що кращим варіантом було б відправити військову техніку, передають Патріоти України. "Це ...