У тому числі Люксембург: Сім країн ЄС замовили для України артилерійські снаряди, - Reuters

Сім з 27 країн Європейського союзу вже замовили артилерійські снаряди калібру 155 мм для України за схемою, яку блок погодив навесні, передають Патріоти України.

Як пише Reuters, ці країни підписали угоди з Європейським оборонним агентством (EDA) на постачання снарядів для чотирьох "сучасних вогневих платформи, розроблених та виготовлених в Європі". Йдеться про французькі CAESAR, польські Krab, німецькі PzH2000 і словацькі Zuzana C/2000.

В EDA заявили, що угоди стосуються як готових снарядів, так і компонентів, таких як запали, заряди та капсули. "Сім держав-членів вже розмістили замовлення на боєприпаси калібру 155 мм за прискореною процедурою EDA. Інші замовлення, наприклад, для цілей поповнення національних запасів, можуть матеріалізуватися найближчими тижнями та місяцями", – повідомило агентство.

В EDA відмовилися назвати ці сім країн або розкривати розмір замовлень, заявивши, що значна частина інформації є конфіденційною. Литва та Люксембург на запит Reuters підтвердили, що увійшли до цієї сімки.

Розміщуючи замовлення до кінця цього місяця, країни мають право на відшкодування витрат коштом фонду European Peace Facility. Представники Люксембургу заявили, що країна не вимагатиме компенсації.

Нардеп-зрадник Дубінський заявив про побиття у СІЗО

субота, 2 грудень 2023, 15:02

Народний депутат Олександр Дубінський, підозрюваний у державній зраді, заявив про побиття у СІЗО. Про це повідомили його адвокати, йдеться у телеграмі-каналі Dubinsky.pro, передають Патріоти України. "Невідомі особи побили народного депутата, а також а...

Взірець російської "дипломатії": Лавров обізвав боягузами найвищих дипломатів США та ЄС

субота, 2 грудень 2023, 14:55

Міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров накинувся зі звинуваченнями на своїх колег із Сполучених Штатів та Євросоюзу, назвавши їх "боягузами". Про це російський міністр сказав, виступаючи на прес-конференції у Скоп'є. Про це пові...