Українська версія КТ-12,7 є вітчизняним варіантом модернізації, виконаним за сучасними західними стандартами, відомого радянського великокаліберного кулемета НСВТ (НСВ 12,7 "Утес"), над створенням якої на підприємстві працювали останній рік.
"У нашому випадку, він увібрав в себе всі доопрацювання, які були запроваджені на більш новому кулеметі "Утес" (щодо першої версії НСВТ), й плюс наше розуміння того, як полегшити, як зробити краще і які сплави для більшого строку служби використовувати", - розповів головний конструктор Заводу "Маяк" Олександр Гордєєв.
Також він додав, що українська версія кулемета (на відміну від радянських аналогів) проектувалася за західними стандартами спільно з відомим закордонними виробниками з компаній Bartlein Barrels Inc. (США) та ARS Ballistics (Велика Британія).
"Наша принципова відмінність від російської версії це прецизійний ствол кулеметного темпу стрільби від компанії Bartlein", - зазначив Олександр Гордєєв.
Так званий "бланк" для кулемета КТ-12,7 (заготовка під ствол певного калібру) був розроблений американською компанією вперше (для подібного типу зброї) за технічним завданням ПАТ "Завод "Маяк" в рамках поглиблення партнерства по кількох нових проектах.
Таким чином, в кооперації, де виробником "бланків" є Bartlein Barrels Inc., оснащенням для вгону його в прецизійну геометрію займалась ARS Ballistics, а власне загальною розробкою й виробництвом опікувались на українському заводі, й було створене це нове озброєння.
"У будь-якому випадку ми експонуємо себе як більш високоточний продукт, тому що спочатку ми стартуємо з "бланка", який набагато точніший, ніж російський стандартний "бланк" (для НСВ/НСВТ "Утес")", - наголосив головний конструктор Заводу "Маяк".
Наразі виробник готується до випробувань КТ-12,7 на полігоні з подальшою постановкою його на озброєння ЗСУ та початком серійного виробництва. "На сьогодні у нас готові два дослідні зразки й ми з ними в лютому підемо на заводські випробування стрільбою на полігоні", - зазначив Олександр Гордєєв.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...