В Україні розробили законопроєкт, який дозволить поштовим операторам надавати банківські послуги на основі обмеженої ліцензії, що забезпечить доступ до фінансових послуг у віддалених і постраждалих від війни регіонах. Це покращить фінансову інклюзію, зокрема для соціально вразливих груп населення та мікропідприємств, передають Патріоти України.
Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Національний банк України (НБУ) спільно з народними депутатами розробили законопроєкт, який дозволить компаніям, таким як "Укрпошта" та іншим поштовим операторам, надавати банківські послуги.
Основною метою законопроєкту є розвиток фінансової інклюзії в Україні, тобто забезпечення доступу до фінансових послуг для якомога ширших верств населення, особливо в регіонах, де на сьогодні доступ до банків обмежений або взагалі відсутній. Це стосується як важкодоступних районів (наприклад, високогірних регіонів), так і територій, які постраждали від війни.
Гетманцев зазначив, що новий різновид надавачів фінансових послуг – банки фінансової інклюзії – будуть працювати на основі обмеженої банківської ліцензії. Їх основною місією стане надання базових банківських послуг населенню та підприємствам у таких регіонах.
Законопроєкт передбачає, що поштові оператори та інші компанії, які вже мають широку мережу відділень по всій країні, зможуть отримати обмежену банківську ліцензію. Такі ліцензії дадуть можливість надавати банківські послуги з певними обмеженнями в регіонах, де відсутні банківські відділення або їх недостатньо.
Прикладом таких компаній може стати "Укрпошта", яка має велику кількість відділень по всій території України, включаючи села та важкодоступні райони. Також можливими учасниками нової фінансової системи можуть стати компанії на кшталт "Нової Пошти" або інших небанківських фінансових установ. Це дозволить розширити спектр послуг для місцевих жителів, які не мають доступу до традиційних банків.
Банки, що вже працюють на ринку, також зможуть за бажанням перейти на новий режим обмеженої банківської ліцензії, якщо вирішать зосередитися на наданні простих банківських послуг. Згідно з планами, нові банки фінансової інклюзії зможуть надавати базові фінансові послуги, такі як відкриття та обслуговування банківських рахунків, здійснення платежів, надання мікрокредитів тощо.
Основною особливістю цих банків стане можливість працювати у важкодоступних та непопулярних для великих банків регіонах. Це дозволить громадянам, які проживають у таких місцях, отримати доступ до базових фінансових послуг, які на сьогодні є для них недоступними.
Зокрема, нові банки спрямовані на забезпечення фінансових послуг для соціально вразливих груп населення та мікропідприємств, що часто залишаються поза увагою традиційних банків. Це стане важливим кроком у подоланні фінансової ізоляції для тисяч українців.
Український уряд зобов’язався перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) розробити законодавство, яке дозволить швидко покращити доступ до фінансових послуг, використовуючи наявну поштову інфраструктуру. Це особливо актуально для районів, що відчувають наслідки війни, де банківська інфраструктура була частково або повністю знищена.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...
Народна депутатка Мар'яна Безугла у День десантно-штурмових військ розкритикувала військове керівництво України. Про це вона написала у своєму телеграм-каналі, опублікувавши фотоколаж, передають Патріоти України. Безугла зазначила, що бійці ДШВ - ті, я...