В Україні посилили покарання за дезертирство: Що загрожує військовослужбовцям за відмову виконувати накази командира

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким вводиться кримінальна відповідальність для військових за дезертирство. Що саме входить у це поняття, розглянемо детальніше, передають Патріоти України.

Відтепер суди не зможуть пом'якшувати покарання чи давати умовні терміни для військових, засуджених за такі види злочинів:

  • непокора (ст. 402)
  • невиконання наказу (ст.403)
  • погрози або насильство щодо начальника (ст.405)
  • самовільне залишення військової частини (ст.407)
  • дезертирство (ст.408)
  • самовільне залишення поля бою (ст. 429)

Військовим, яких обвинувачують у цих злочинах, загрожує від 3 до 12 років ув'язнення. За більшістю статей покарання складає від 5 до 10 років тюрми. Закон позбавляє військових права на дострокове звільнення чи умовний термін, таким чином очікувати пом'якшення покарання не варто.

Раніше суд визначав конкретні обставини, за яких військовослужбовець не виконав наказ або втік з позиції, і залежно від цих обставин визначав – карати його "по повній програмі" чи дати м’якший вирок. Такому бійцю могли дати покарання із відстрочкою і замість тюрми направити його назад воювати. Після прийняття нового закону суд не буде враховувати обставини, а лише сам факт порушення закону.

Також закон збільшує штрафи за окремі адмінправопорушення у військовій сфері, і дозволяє Військовій службі правопорядку проводити перевірку на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння бійців – як на фронті, так і у громадських місцях

Збиває навіть балістичні ракети: Що відомо про Aster 30, які Франція передає Україні

четвер, 25 квітень 2024, 2:35

До нового пакета військової допомоги Україні від Франції мають увійти зенітні керовані ракети Aster 30, які використовують для систем протиповітряної оборони Mamba SAMP-T. Ці комплекси здатні боротися як з авіацією, так і з крилатими та протирадіолокац...