В Україні призначено мовного омбудсмена (фото)


Україна отримала мовного омбудсмена - 27 листопада Кабмін призначив на посаду уповноваженого із захисту державної мови науковця Тетяну Монахову. Інформацію підтвердив народний депутат "Євросолідарності" Олексій Гончаренко, передають Патріоти України.

Кандидатуру Монахової на розгляд урядовців внесло Міністерство культури, молоді та спорту. Монахова народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. В 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю "Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури". У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему "Сучасні стратегії текстотворення в українській мові" в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.

Тетяна Монахова - доктор філологічних наук, професор. Очолювала кафедру журналістики Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили. Вона - авторка понад 40 наукових публікацій, зокрема трьох посібників із грифом МОНУ та монографії "Народництво, модернізм і постмодернізм у лінгвістиці". У червні-липні 2018 року стажувалася на відкритому телеканалі Offener Kanal Magdeburg (м. Магдебург, Німеччина) за програмою Міністерства закордонних справ Німеччини та Media Development Fundation. Була авторкою та ведучою телепрограми «Діагональ» на Петро Могила ТБ.

Посада мовного омбудсмена передбачена законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Завданнями мовного омбудсмена є захист української мови як державної, а також захист права громадян України на отримання інформації та послуг у сферах суспільного життя державною мовою, а також усунення перешкод і обмежень у користуванні державною мовою.

"Не лезьте в частную жизнь и не хайпуйте": Дружина Тищенка розповіла про день народження в номерах готелю

середа, 21 квітень 2021, 20:58

Дружина народного депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка заявила, що її день народження, святкування якого в локдаун викликало критику серед українців, проходив у вузькому колі. На своїй сторінці в Instagram Алла Барановська повторила майже те саме...

"Син та онук підуть зі мною": Кравчук заявив про готовність захищати Україну від російської агресії

середа, 21 квітень 2021, 20:45

Глава української делегації в ТКГ також заявив, що йому є, що сказати президенту РФ. Перший президент України, глава української делегації в Мінській ТКГ Леонід Кравчук готовий захищати країну від російської агресії зі зброєю в руках. Про це він заявив...