Публічно радіолокаційна ГСН (РГСН) буде представлена на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2020».
Більш точна інформація про раділокаційну головку самонаведення до 80-мм авіаційних снарядів буде оприлюднена в ході заходу, котрий відбуватиметься у Києві з 13 по 16 жовтня 2020 року.
Ракетні снаряди РС-80 спроєктовані та серійно виготовляються ДАХК «Артем» для озброєння літаків, гелікоптерів, а також наземних платформ з використанням штатних пускових блоків.
Нещодавно, за результатами державних випробувань, некеровані авіаційні снаряди РС-80 були прийняті на озброєння Збройних Сил України.
Під час проведення державних випробувань здійснювались пуски ракет з наземних платформ, гелікоптерів та літаків, за результатами яких було визнано їх відповідність тактико-технічним характеристикам.
Перші випробування некерованих авіаційних ракет РС-80 відбулися у серпні 2018 року.
Під час триденних випробувань було застосовано майже триста ракет РС-80 “Оскол” та підтверджені основні тактико-технічні характеристики цих авіаційних ракет з можливістю їх застосування з гелікоптерів типу Мі-8.
Окрім того, некеровані ракети РС-80 можуть використовуватись з гелікоптеру типу Мі-2, оснащеного блоками Б8В8МСБ, випробування якого були успішно завершені у листопаді 2017 року. Пуски з тогочасних випробувань:
Тоді ж тимчасово виконуючий обов’язки керівника Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Володимир Башинський розказав, що виріб РС-80 “Оскол” – є повністю українською розробкою та всі його комплектуючі також виготовляються в Україні.
Для забезпечення найбільш ефективного знищення противника, конструктори ДАХК «Артем» передбачили оснащення РС-80 різними бойовими частинами та детонаторами.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...