"В Україну не поїду, по українцях не стрілятиму": Російська поліція розшукує танкіста, який втік із військової частини в Бурятії

Військова комендатура в російському місті Улан-Уде, яке є столицею Республіки Бурятія, порушила кримінальну справу стосовно мобілізованого до армії РФ за статтею про самовільне залишення частини чи місця служби. Про це повідомив голова правозахисної групи "Агора" Павло Чиков, опублікувавши копію відповідної ухвали, передають Патріоти України.

Обвинуваченим став молодший сержант військової частини 46108 в Улан-Уде (5-та окрема танкова бригада, яка бере участь у війні в Україні). Кримінальну справу порушили 17 жовтня. Його ім’я та прізвище не розголошують, відомо, що мобілізували його 23 вересня із Мирнінського району Якутії (Республіка Саха).

У документі наголошується, що від мобілізованого “не надходило скарг” ні на етапі призову, ні під час вступу до військової частини. Однак пізніше, пише Павло Чиков, молодший сержант заявив командиру, що він “ні в яку Україну не поїде, ні в яких українців не стрілятиме”.

Увечері 30 вересня, після погроз розправою та притягненням до кримінальної відповідальності, мобілізований втік “через дірку у паркані”, повідомив правозахисник. В ухвалі сказано, що проти молодшого сержанта порушили справу за частиною 2.1 статті 337 КК РФ, яка передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі.

Однак Чиков зауважив, що справу, ймовірно, вже перекваліфікували на частину 3.1 цієї статті, оскільки військовослужбовець не з'явився у військову частину понад 1 місяць. Санкція цієї частини статті, яку було запроваджено 24 вересня 2022 року в пакеті військових поправок до кримінального кодексу, передбачає максимальне покарання до семи років позбавлення волі.

Україна має зробити все, щоб до літа повернути Крим, - Буданов

вівторок, 31 січень 2023, 15:34

Начальник ГУР МО Кирило Буданов в інтерв'ю Washington Post заявив, що Україна має зробити все для того, щоб повернути тимчасово окупований Крим до літа. При цьому на запитання, чи вважає він, що введення українських військ до окупованого Криму спонукат...

Росія почала кидати в бої на Бахмутському напрямку десантників: Захисник України розповів про зміну тактики ворога

вівторок, 31 січень 2023, 15:28

Ситуація на Бахмутському напрямку загострилася, там окупанти змінили тактику наступу. Крім того, що вони вирішили відрізати Бахмут від шляхів постачання та пробиратися до нього з флангів, у міські бої почали кидати десантників із регулярної російської ...