"Вагнергейт", нова сторінка: Після публікації Bellingcat розвідникам, які ловили "вагнерівців", заборонили виїзд з України за допомогою підробленого листа Міграційної служби, - "Схеми"

Слідству за бажання буде не складно виявити, хто саме в Держприкордонслужбі, коли, як і від кого прийняв фейковий лист Міграційної служби у роботу, і таким чином дізнатись на якому етапі відбувся вкид. А от чи буде це з'ясовуватись, питання

Закордонні паспорти усіх п’ятьох колишніх працівників управління розвідки були визнані недійсними. Пізніше з’ясувалося, що це було зроблено на підставі підробленого листа, але хто його підробив - невідомо. Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", зазначають Патріоти України.

Недійсними було визнано закордонні паспорти розвідників Юрія Семенюка, Романа Червінського, Ігоря Дзери, Василя Бурби та ще одного розвідника, який попросив не називати його ім’я. А також паспорт на ім’я Василя Месхі - це документ-прикриття, який мав начальник військової розвідки Василь Бурба.

Рішення про визнання їх недійсними прийняла Державна прикордонна служба. Підставою став лист на бланку Міграційної служби.

"Направляємо інформацію щодо осіб, та наявних у них недійсних документів державного зразка, з метою їх вилучення в місцях перетину кордону для їх подальшого направлення та знищення за місцем видачі", – йдеться у листі.

У листі йдеться про те, що паспорти розвідників нібито оформлені з порушенням законодавства, а тому підлягають вилученню.

Та коли журналісти спробували з’ясувати, хто ухвалив таке рішення, виявилося, що цей лист – підробка.

У Міграційній службі на запит програми відповіли, що лист із такими реквізитами та таким змістом взагалі ніколи не готували і не надсилали до Прикордонної служби. Фельд’єгерська служба, яка має доставляти таку документацію, каже, що ніколи такого листа не доставляла.

Пізніше Державна прикордонна служба повідомила, що за результатами перевірки записи про недійсність паспортів розвідників видалили з міжвідомчої системи "Аркан".

Один з ексрозвідників, у якого вилучили паспорт, Юрій Семенюк вважає, що ці дії можуть бути продовженням адміністративного тиску з боку влади.

"На той час дуже активно Юрій Бутусов публікував свої статті з приводу спецоперації. В той же час журналіст Bellingcat Христо Грозєв анонсував розслідування. І було багато публікацій з цього приводу. І можливо хтось вважав, що ми, чи я особисто, чи цих п’ять чоловік будемо шукати можливість зустрічі з Христо Грозєвим і летіти в Болгарію чи за кордон, не знаю", – каже Семенюк.

У Києва на Майдані Незалежності багатолюдна акція. Зеленського тролять обіцяним держпереворотом Силовики блокують підступи до печерських пагорбів (відео)

середа, 1 грудень 2021, 20:06

В середу ввечері на Майдані Незалежності розпочався мітинг присвячений подіям 1 грудня 2013 го року розпочнеться о 19:00. Люди гуртуються біля стели Незалежності, з кожною хвилиною натовп більшає. Організатори встановили сцену і звукову апаратуру. Зі с...

Юля в свої 61 ще та "штучка": Тимошенко поділилася романтичними світлинами, де виглядає наполовину молодшою (фотофакти)

середа, 1 грудень 2021, 19:59

У перший день зими, 1 грудня, Юлія Тимошенко потішила своїх підписників у Facebook романтичними знімками, передають Патріоти України. На них політикиня постала в елегантному білому пальті, з-під якого визирало чорне вбрання з високою горловиною. На одн...