Важить 300 кг! У Камбоджі зловили найбільшу прісноводну рибу (фото)

Днями в Камбоджі в одній з найбільших річок Індокитаю - Меконг - знайшли найбільшу прісноводну рибу у світі, пише National World, передають Патріоти України.

Цією гігантською рибою виявився скат, довжина якого становить 4 м, а вага — колосальні 300 кг. Гігантського ската назвали Борами, що кхмерською мовою означає "повний місяць". Примітно, що зі своєю величезною вагою він побив попереднього рекордсмена сома, вагою 293 кг, виявленого в Таїланді в 2005 році.

Як зазначив біолог Зеб Хоган, за 20 років досліджень гігантських риб у річках та озерах на 6 континентах це найбільша прісноводна риба, яку зустрічали вчені або яка задокументована десь у всьому світі.

"Це абсолютно дивовижне відкриття, яке виправдовує всі наші зусилля щодо кращого розуміння таємниць, що оточують гігантського прісноводного ската", — зазначили вчені.

Меконг є дванадцятою за величиною річкою у світі і протікає через нагір'я Тибету в Китаї, М'янмі, Таїланді, Лаосі, Камбоджі та В'єтнамі. Річка неймовірно біорізноподібна і є домівкою для безлічі гігантських прісноводних риб, включаючи ската та сома.

Проте екологічні проблеми мають великий вплив на річку. Надмірний вилов риби загрожує знищити популяцію риб і завдати шкоди тендітній екосистемі. Забруднення є ще одним джерелом занепокоєння. Пластикові відходи виявлені навіть у найглибших ділянках річки, а також втрачені або кинуті рибалками "сіті-примари", до яких може потрапити риба.

"Пішла вслід за російським кораблем": Одну з колон окупантів знищили на шляху в бік Запоріжжя

субота, 20 серпень 2022, 6:28

Одна з колон російської військової техніки та живої сили, яка виїхала з окупованого Маріуполя у бік Запоріжжя, до місця призначення не доїхала. Колону було знищено Збройними силами України за наводкою підпільників інформаційного спротиву Маріуполя. Про...

"Это - пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...