Як повідомляють американські ЗМІ, США повністю припинила обмін розвідувальною інформацією з Україною, зокрема даних про військові цілі та попередження про пуски російських ракет і дронів по території України, передають Патріоти України.
Кореспондент The Economist Олівер Керрол пише, що близько 14 години за Києвом США обрізали "головне джерело інформації для повітряних тривог".
"Перед тим під це потрапили дані, важливі для застосування HIMARS. Також Україна не отримує інформацію у реальному часі для далекобійних ударів. "Трамп хотів подяки. Але так нам доведеться писати її на могилах мертвих українців", – наводить Керрол слова свого анонімного співрозмовника.
WSJ з посиланням на неназваного американського чиновника пише, що припинення обміну розвідданими стосується не лише цілевказання для ударів по російських військах, а й даних щодо попереджень про можливі пуски Росією безпілотників і ракет по території України.
Колишній керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Валерій Кондратюк зазначив, що "все, що надходило від Міністерства оборони, припинилося".
"В основному це стосується обміну знімками. Це не критично, тому що європейські компанії мають власні супутники, але не всі вони орієнтовані на військову дислокацію і пересування, що важливо", – підкреслив Кондратюк.
Дослівно: "ЦРУ має значну присутність в Україні.
Офіцери ЦРУ були направлені на українські бази, де вони аналізують списки потенційних російських цілей, по яких українці готуються завдати удару. Вони порівнюють дані української розвідки з інформацією, отриманою від США, щоб забезпечити її точність та достовірність.
ЦРУ допомогло Україні побудувати щонайменше три секретні бази збору розвідувальних даних. Ці бази дозволяють українцям перехоплювати російські повідомлення та зменшують залежність України від США".
Високопоставлений представник адміністрації Трампа повідомив WSJ, що "початковий план полягав у тому, щоб призупинити обмін військовими і розвідувальними даними на тиждень або два з метою тиску на Зеленського".
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...