На державному підприємстві (що входить до складу ДК "Укроборонпром") продемонстрували оновлену версію "Молота" й розповіли журналістам, що саме було виправлено у сумнозвісному зразку озброєння, повідомляють Патріоти України.
Нагадаємо, з 2015 року було виготовлено та поставлено у Збройні сили 250 одиниць 120-мм мінометів М120-15 "Молот". Однак, після низки трагічних інцидентів, що призвели до загибелі та поранень військовослужбовців, експлуатація українського міномета було припинена.
За висновками комісій з розслідування причин вибухів цього озброєння, було встановлено, що до трагедій призводило так зване "подвійне заряджання". Власне ж міномет відповідає всім стандартам, а трагедії ставалися через неправильне поводження зі зброєю. Бо міномет не був розрахований на настільки інтенсивні кількагодинні бої. Через таку нетипову експлуатацію зброї, окремі його частини перегрівалися, що призводило до зміни геометрії механізму запобіжника та його нештатного спрацювання під час "подвійного заряджання".
Оновлену версію міномету розробляли близько шести місяців. Розробники переконують, що вдосконалили все що просили армійці. Зокрема, була перероблена так звана "коронка" (запобіжник подвійного заряджання). Після модернізації, за словами виробника, старі проблеми були вирішені.
"Тобто те ж саме, тільки без ось цих вузлів, тому що ми тепер не боїмося перегріву", - зазначив заступник генерального директора АТ "Завод "Маяк" Олександр Гордєєв, демонструючи оновлений запобіжник, додаючи – "Тепер, якщо ми будемо стріляти таким же об'ємом (кількістю пострілів з високою інтенсивністю), ми вважаємо, що цієї проблеми не буде".
Також було перероблено колісну платформу міномету – вона стала легша й набагато мобільніша, й була виготовлена нова "плита". Якщо стара версія могла використовуватися лише на ґрунті, то тепер можна стріляти й з твердих поверхонь (наприклад асфальту чи бетонних плит).
"Ми все одно будемо найдешевшим і доступним мінометом, в порівнянні з імпортними аналогами", - зазначив Олександр Гордєєв.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...