Вдвічі далі за радянські аналоги: КБ "Південне" продовжило випробування нових реактивних снарядів "Тайфун-1" для реактивної системи "Град"

122-мм реактивний снаряд "Тайфун-1" від КБ "Південне" на випробуваннях, що були проведені у травні 2021 року / Фото: АрміяInform

Днями відбувся черговий етап тестів українських виробів, що мають вдвічі більшу за старі радянські снаряди 9М22 дальність. Пуски 122-мм РС були проведені на полігоні "Широкий лан", що на Миколаївщині. За публічно відомою інформацією це вже треті вогневі випробування вітчизняного зразка, повідомляють Патріоти України.

Як і минулі рази, для випробувань була залучена звичайна штатна радянська бойова машина БМ-21 "Град", хоч нові снаряди й можуть бути використані для пусків нових 122-мм українських систем, як то РСЗВ БМ-21У "Верба" (розробки ХКБМ) чи БМ-21УМ "Берест" (розробки "Шепетівського ремонтного заводу").

Дослідний зразок українського 122-мм реактивного снаряду "Тайфун-1" від КБ "Південне" на випробуваннях, що були проведені у травні 2021 року / Фото: АрміяInform
Крім того, у випробуваннях, для отримання у режимі реального часу телеметричної інформації з борту реактивних снарядів під час їхнього польоту, був залучений мобільний універсальний вимірювальний пункт, створений фахівцями "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" наприкінці 2019 року.
Наземний мобільний вимірювальний пункт від КБ "Південне" на випробуваннях, що були проведені у травні 2021 року / Фото: АрміяInform
Нагадаємо, перші випробування снарядів 9М221Ф "Тайфун-1" з дальністю 40 км (проти 20 км у звичайного РС від РСЗВ БМ-21 "Град") пройшли у 2019 році. Тоді пуски проводились на мінімальну відстань у 5 км.
Випробувальні пуски 122-мм реактивного снаряда "Тайфун-1" у 2019 та 2020 роках
Своєю чергою, під час масштабних ракетних тестувань, що відбулись 29 квітня 2020 року на Державному випробувальному полігоні "Алібей", що в Одеський області нові реактивні снаряди запускали вже на максимальну дистанцію.
Пуск 122-мм реактивного снаряда "Тайфун-1" на полігоні "Широкий Лан" у травні 2021 року / Фото: АрміяInform
Що саме перевіряли у межах виконання відповідної ДКР відповідно до договору із Міністерством оборони України на недавніх випробуваннях наразі не повідомляється.
ТТХ 122-мм реактивного снаряда "Тайфун-1"

​Ну прямо як їх друзяки-росіяни: Військовий корабель Ірану вторгся в територіальні води Естонії

неділя, 25 липень 2021, 9:20

Військовий корабель Ірану Sahand, що прямував до Санкт-Петербурга, без дозволу зайшов в територіальні води Естонії з північно-західного боку острова Осмуссаар. Про це інформує видання ERR з посиланням на заяву естонського департаменту поліції і прикорд...

Радник "завгоспа" Зеленського має право на приватну думку: Високопоставлений американський дипломат прокоментували заяву Арестовича про "переорієнтацію України на Схід"

неділя, 25 липень 2021, 9:08

Тимчасовий повірений у справах США, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент раніше зауважив, що ніколи не бачився з Арестовичем. Кент сумнівається, що посадовець представляє офіційну позицію влади, повідомляють Патр...