Веде торг: Заклики Орбана до мирних переговорів загрожують Україні - в ISW пояснили, в чому причина

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника у припиненні війни в Україні. Він прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори в межах своїх всеосяжних зусиль щодо підриву європейської підтримки української держави. Водночас навіть російський диктатор Путін відмовився від такої "допомоги" свого "друга". Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), передають Патріоти України.

Угорський політик 5 липня опублікував статтю в Newsweek, в якій звинуватив НАТО в тому, що воно "віддає перевагу конфлікту миру", і заявив, що Альянс був створений для підтримки миру. Стаття Орбана посліувала за його візитами до Києва 2 липня та Москви 5 липня з метою переконати Росію та Україну розпочати переговори. Експерти вважають, що ці дії є частиною його зусиль з усунення уваги Європи до дискусій про мирні переговори та військову підтримку України.

Орбан послідовно виступав проти і підривав зусилля Європейського Союзу з надання допомоги Києву, і зміщення фокусу Європи з цієї теми підтримує цю ширшу мету тепер, коли Угорщина взяла головування в Раді ЄС. Так, днями прем'єр-міністр Болгарії Димитр Головчев уже припустив, що його країна могла б "виступити посередником у мирних" переговорах між Україною та Росією і наголосив, що діалог має відповідати статуту ООН та міжнародному праву. Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан аналогічним чином закликав Україну розширити й прискорити мирний процес, щоб запобігти "поглибленню поляризації" та "віддати пріоритет дипломатії".

"Заклики Орбана та інших до переговорів, а також формула миру для України є окремими зусиллями з різними цілями. Глава РФ Путін продемонстрував, що він не зацікавлений у жодних переговорних угодах, крім капітуляції України. Він відкинув участь Росії у можливих переговорах про припинення вогню, натомість зажадав капітуляції України шляхом "демілітаризації" та здачі значної території, яка нині не окупована", – зазначили в ISW.

Там додали, що кремлівський лідер завжди намагався зобразити РФ як готову до переговорів, але хибно зображував українських чиновників як таких, які не бажають чи нездатні вести діалог. Україна нещодавно завершила перший із численних самітів зі своїми партнерами, щоб створити умови для можливих майбутніх переговорів, які призведуть до міцного миру на умовах, прийнятних для Києва та його прихильників, а також десятків держав-партнерів і міжнародних організацій. До того ж враховуючи Угорщину, Туреччину та Болгарію, які 16 червня теж підписали Спільне мирне комюніке, підтвердивши свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

"Здатність України продовжити свій власний мирний процес залежить від її здатності звільнити важливу в оперативному плані територію. Україна не може вдатися до успішних контрнаступальних зусиль для досягнення цієї мети без військової підтримки Заходу в короткостроковій і середньостроковій перспективі", – констатували аналітики.

Ефект є: Операції на території РФ не дали перекинути в Україну 70 тис. росіян, - військовий експерт

четвер, 3 квітень 2025, 11:58

Дмитро Снєгирьов, військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" розповів, яку кількість військ росіяни не можуть перекинути на територію України через Курську та Білгородську операції Про це він розповів в етері Еспресо, передають Патріоти України. ...

Не дарма в росіян істерика: Українські дрони вразили російські системи ППО вартістю близько 50 млн доларів

четвер, 3 квітень 2025, 11:30

Українські оператори дронів "вполювали" кілька систем ППО російських окупантів. Вартість втраченої росіянами техніки сягає близько 50 мільйонів доларів, передають Патріоти України щ посиланням на Сили безпілотних систем ЗСУ. Оператори 14-го окремого по...