Велика небезпека? Росія розмістила на орбіті супутники-вбивці і може атакувати "зовсім з іншого напрямку", - The Telegraph

Країна-агресор Росія 16 травня 2024 року запустила супутник, який, ймовірно, є зброєю, здатною не лише проводити огляд, а й атакувати інші супутники у космосі. Йдеться про супутник під назвою "Космос 2576". Про це пише видання The Telegraph. Журналісти нагадали, що заступник представника США зі спеціальних політичних питань в ООН Роберт Вуд нещодавно сказав, що "Космос 2576", швидше за все, вже має ціль у полі зору.

"Росія розмістила цю нову протикосмічну зброю на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США", – сказав Вуд. Йдеться про американський супутник, що отримав позначення USA 314. Він має розвідувальні можливості.

Як пишуть журналісти, якби "Космос 2576" справді втрутився у USA 314, це було б актом війни. "Але якби Росія хотіла саме цього – відкритої війни – головним пріоритетом російських космічних сил було б засліпити або відключити якнайбільше американських розвідувальних та зв'язкових супутників, якнайшвидше", – сказано в матеріалі.

Видання пояснило, що знищення Росією цих супутників може позбавити сили США на місцях однієї з найбільших переваг – доступу до широкого спектру космічних кораблів, які виявляють цілі, передають радіоповідомлення і через GPS направляють "сотні тисяч американських ракет, безпілотників і військових літаків, бойові кораблі, наземну техніку та навіть піхотні загони.

"Відкрита війна може зробити найзавантаженіші низькі орбіти практично непридатними для використання. У цьому сенсі арсенал потенційно руйнівних космічних кораблів Росії, що постійно поповнюється, є не просто загрозою існуючим американським кораблям. Це загроза всьому, що робить людство в цій нижній частині космосу", – пише ЗМІ.

Там також нагадали, що у 2019 та 2022 роках Російське космічне агентство запустило на низьку орбіту групу невеликих маневрених інспекційних супутників. Їхня функція полягає в тому, щоб зустрічатися з іншими супутниками та перевіряти їх для діагностики несправностей. Але, як зазначають автори статті, за допомогою датчиків та маніпуляторів ці супутники могли втручатися в інші супутники або навіть знищувати їх.

"Російські інспекційні супутники, як правило, недовговічні. Через пару років у них закінчується паливо, вони втрачають висоту і згоряють в атмосфері. Щоб зберегти орбітальний арсенал для можливої майбутньої космічної війни, Кремль повинен кожні кілька років запускати нову партію інспекційних супутників", – додає The Telegraph.

Видання зазначило, що американці також мають "інспекційні супутники" та "секретний космічний бойовий літак", здатний втручатися у космічні апарати інших країн. Має подібну техніку на орбіті й Китай.

Водночас, як наголошує ЗМІ, саме Росія перебуває у стані війни на землі, що демонструє нерозсудливість Кремля.

"Якщо хтось перемагає, значить хтось програє": Портников пояснив ставлення Трампа до Путіна і Зеленського

вівторок, 17 вересень 2024, 0:18

Журналіст Віталій Портников пояснив, чому Трамп не говорить про Україну з точки зору перемоги, а виключно з точки зору закінчення війни. Про це він розповів у етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Він вважає, що в нього гарні стосунк...

Але є "але": Столтенберг визнав, що НАТО могло б не допустити вторгнення РФ до України у 2022 році

понеділок, 16 вересень 2024, 23:49

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс міг би зробити більше для озброєння України, щоб запобігти російському вторгненню у 2022 році Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. "Зараз ми надаємо військові засоби для війн...