Країна-агресор Росія 16 травня 2024 року запустила супутник, який, ймовірно, є зброєю, здатною не лише проводити огляд, а й атакувати інші супутники у космосі. Йдеться про супутник під назвою "Космос 2576". Про це пише видання The Telegraph. Журналісти нагадали, що заступник представника США зі спеціальних політичних питань в ООН Роберт Вуд нещодавно сказав, що "Космос 2576", швидше за все, вже має ціль у полі зору.
"Росія розмістила цю нову протикосмічну зброю на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США", – сказав Вуд. Йдеться про американський супутник, що отримав позначення USA 314. Він має розвідувальні можливості.
Як пишуть журналісти, якби "Космос 2576" справді втрутився у USA 314, це було б актом війни. "Але якби Росія хотіла саме цього – відкритої війни – головним пріоритетом російських космічних сил було б засліпити або відключити якнайбільше американських розвідувальних та зв'язкових супутників, якнайшвидше", – сказано в матеріалі.
Видання пояснило, що знищення Росією цих супутників може позбавити сили США на місцях однієї з найбільших переваг – доступу до широкого спектру космічних кораблів, які виявляють цілі, передають радіоповідомлення і через GPS направляють "сотні тисяч американських ракет, безпілотників і військових літаків, бойові кораблі, наземну техніку та навіть піхотні загони.
"Відкрита війна може зробити найзавантаженіші низькі орбіти практично непридатними для використання. У цьому сенсі арсенал потенційно руйнівних космічних кораблів Росії, що постійно поповнюється, є не просто загрозою існуючим американським кораблям. Це загроза всьому, що робить людство в цій нижній частині космосу", – пише ЗМІ.
Там також нагадали, що у 2019 та 2022 роках Російське космічне агентство запустило на низьку орбіту групу невеликих маневрених інспекційних супутників. Їхня функція полягає в тому, щоб зустрічатися з іншими супутниками та перевіряти їх для діагностики несправностей. Але, як зазначають автори статті, за допомогою датчиків та маніпуляторів ці супутники могли втручатися в інші супутники або навіть знищувати їх.
"Російські інспекційні супутники, як правило, недовговічні. Через пару років у них закінчується паливо, вони втрачають висоту і згоряють в атмосфері. Щоб зберегти орбітальний арсенал для можливої майбутньої космічної війни, Кремль повинен кожні кілька років запускати нову партію інспекційних супутників", – додає The Telegraph.
Видання зазначило, що американці також мають "інспекційні супутники" та "секретний космічний бойовий літак", здатний втручатися у космічні апарати інших країн. Має подібну техніку на орбіті й Китай.
Водночас, як наголошує ЗМІ, саме Росія перебуває у стані війни на землі, що демонструє нерозсудливість Кремля.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...