"Велика проблема": Американські касетні боєприпаси втратили ефективність на фронті, - NYT

"Велика проблема": американські касетні боєприпаси втратили ефективність на фронті, – NYT

Українська армія на лінії фронту відчуває "боєприпасний голод", тоді як ЗС РФ продовжують наступати й будувати укріплення, які важко уразити артилеристам, передають Патріоти України.

Україна зіткнулася не тільки з нестачею живої сили, а й з дефіцитом боєприпасів. Ситуацію зараз не рятує арсенал, який українським військовим передали США, йдеться в матеріалі The New York Times.

Медіа зазначає, що запаси на східному кордоні країни вичерпуються через відсутність надійності західних поставок. Українські командири змушені економити боєприпаси, не знаючи, чи буде поповнення. Артилеристи ЗСУ вже не можуть активно відбивати нальоти ЗС РФ і самим атакувати противника через брак снарядів. Вони відкривають вогонь тільки в разі нападу російських військ на українські позиції. Дисбаланс боєприпасів відчувається по всій лінії фронту, яка розтягнулася на понад 900 кілометрів.

"Поки що ми можемо їх зупинити, але хто знає, завтра чи післязавтра, можливо, ми не зможемо їх зупинити. Це дійсно велика проблема для нас", — розповів журналістам військовий із позивним "Монк".

За словами українських солдатів, російські підрозділи перебувають у становищі, схожому на літо 2022 року, коли вони могли просто вимотувати ЗСУ, поки в бійців не закінчувалися боєприпаси. Але на відміну від того літа, зараз обсяги військової допомоги від країн-союзниць для України значно скоротилися.

Навіть постачання Сполученими Штатами касетних боєприпасів, що викликають суперечки через те, що вони завдають шкоди цивільному населенню ще довгий час після закінчення війни, втратили свою силу на полі бою.

"Спочатку, у вересні, ми могли вражати великі групи, але тепер вони нападають набагато меншими групами", — сказав командир взводу, який воював під Бахмутом. Військовий додав, що росіяни зробили свої траншеї ще глибшими, і поцілити в них стало значно складніше.

Дрони СБУ знов розгромили нафтоперекачуючу станцію «Второво», яка гонить пальне на Москву

субота, 27 червень 2026, 19:15

Дрони Служби безпеки України вдруге за місяць уразили нафтоперекачувальну станцію "Второво" у Володимирській області РФ. Вона забезпечує пальним Москву, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу СБУ. . "Виконуючи поставлені президентом Укр...

Не може більше мовчати! - Z-пропагандист Гольман в істериці висвітлив реальні масштаби паливної катастрофи в РФ

субота, 27 червень 2026, 19:01

Палка вибиває палицю, а українські безпілотники — російський паливний ринок. Черговий адепт "руського міра" раптово прокинувся в реальності, де бензин став дефіцитною розкішшю, передають Патріоти України. . Російський Z-пропагандист Гольман на власній...