Великий обмін військовополоненими: Перші оборонці "Азовсталі" вже в Україні, подробиці їхнього звільнення (відео)

Україна провела один з найбільших обмінів військовополоненими з початку повномасштабного російського вторгнення. Серед них значна частина захисників Маріуполя. Про це 29 червня о 18:23 повідомили в Асоціації родин захисників "Азовсталі". Обмін прокоментували представниці штабу Тетяна Харько та Катерина Попова, передають Патріоти України.

"Сьогодні ми були на обміні військовополоненими й можемо сказати, що перші захисники "Азовсталі" вже повернулися до нас. Дуже велике щастя бачити їхні усмішки, бачити їхні очі. Ми чекаємо абсолютно на кожного захисника. Я дуже чекаю свого брата і кожного героя, хто захищав нашу країну. Ми вдячні кожній людині, яка доклала свою руку до цієї важливої справи", – сказала Тетяна Харько.

"Ми дуже вдячні Головному управлінню розвідки України за те, що ми мали сьогодні змогу бути присутніми тут і переконатися, що наші захисники повертаються додому. Асоціація працюватиме, доки останній захисник не повернеться додому живий та неушкоджений. Слава Україні", – додала Катерина Попова.

Що відомо про обмін

У ГУР МО розповіли, що між Україною та Росією провели найбільший обмін полоненими від повномасштабного вторгнення окупантів. На батьківщину повернулися 144 українських військових. З них 95 оборонців "Азовсталі", а 43 герої з відомого полку бійців під керівництвом Дениса Прокопенка.

У розвідці зазначили, що більшість захисників мають тяжкі тілесні ушкодження:

  • вогнепальні та осколкові поранення;
  • вибухові травми;
  • опіки;
  • переломи;
  • ампутації кінцівок.

Наразі лікарі надають їм медичну та психологічну допомогу. Загалом під час обміну вдалося звільнити 59 бійців Національної гвардії, 30 бійців Військово-морських сил, 28 бійців Збройних Сил України, 17 бійців Державної прикордонної служби України, 9 бійців територіальної оборони та бійця Національної поліції України. Наймолодшому захисникові виповнилось 19 років, а найстаршому – 65.

На обмін полоненими відреагував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він запевнив, що попри складність Україна поверне всіх своїх оборонців.

"Вийшла на город, дивлюся, вже вогонь!": У Криму пенсіонерка розповідала про вибухи на базах росіян, але сусідка "закрила їй рот"

вівторок, 16 серпень 2022, 17:47

Пенсіонерка з Криму хотіла розповісти місцевим ЗМІ подробиці недавніх вибухів на півострові, але її сусідка натякнула, що слід "змовчати". На сюжет Кримської газети звернули увагу користувачі Twitter, передають Патріоти України. Пропагандисти цікавилис...

"Не перевалковий пункт для відпустки": У Фінляндії почнуть скорочувати кількість виданих росіянам віз

вівторок, 16 серпень 2022, 17:43

Обмеження щодо віз росіянам у Фінляндії почнуть діяти від вересня. Очікується, що кількість шенгенських віз громадянам країни-терористки скоротиться до однієї десятої від нинішнього рівня. Про це заявив міністр закордонних справ країни Пеккі Хаавісто, ...