75-річну історію НАТО можна описати трьома діями, кожна з яких визначається екзистенційними загрозами безпеці Заходу. Про це йдеться у матеріалі CNN, передають Патріоти України.
Зазначається, що, по-перше, була холодна війна і радянська загроза. Друга дія відбулася в 1990-х і 2000-х роках, коли НАТО вперше розгорнуло війська в Боснії та Косово, а потім в Афганістані та Іраку. Починаючи з 2014 року, перше вторгнення президента Росії Володимира Путіна в Україну та самопроголошений халіфат ІДІЛ повернуло збройні загрози прямо до кордонів Альянсу.
"Четвертий акт НАТО може бути визначений кризою, яка розгортається у повільному темпі. Понад десять років союзники хронічно не витрачали на оборону, тоді як супротивники Заходу модернізували та зміцнювали свій власний військовий потенціал. Найбільш очевидний спосіб зрозуміти вплив цього — це повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році", - пише ЗМІ.
Зокрема, журналісти наголошують, шо недофінансування оборонних бюджетів протягом тривалого періоду має численні наслідки – від меншої чисельності військ до поганого обслуговування техніки. При цьому в контексті війни в Україні обмежені та швидко скорочувані запаси боєприпасів, які Захід міг надати Києву, можливо, завдали найбільшої шкоди.
"В завдання НАТО не входив захист України від вторгнення. Україна не є членом НАТО і лише формально заявила про намір приєднатися після вторгнення 2022 року. Однак характер підтримки України з боку союзників по НАТО – здебільшого це пряма військова підтримка – виявив вразливість Альянсу через роки недофінансування", - констатують журналісти.
Російські окупанти не полишають спроб атакувати українські позиції в районі Торецька, вдаючись до тактики «мотоциклетних наскоків». Проте, як свідчать останні дані, ці спроби залишаються марними і закінчуються для ворога лише втратами в живій силі та т...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 23.05.25 орієнтовно склали: