"Венедіктова не фахова для посади генпрокурора. Але її амбіції більші за керування прокуратурою", - експерт

Ірина Венедіктова - політик. У неї величезні амбіції, але досвіду та знань не настільки багато.
Ірина Венедіктова. Фото: РБК.

Ірина Венедіктова не фахова для посади генпрокурора. Але її амбіції більші за керування прокуратурою. Про це сказав антикорупційний експерт Олександр Лємєнов, передають Патріоти України.

"У кадровій політиці Венедіктової - хибний рух. Вона призначає собі заступників, які пов'язані з фінансово-промисловими групами. Радниками - кого звільнив Рябошапка, бо ті не пройшли тестування.

Реформа відкочується. Венедіктова її переробляє під себе і забаганки політичних патронів. У комісії, яка призначає на адміністративні посади, збільшила кількість представників Офісу генпрокурора. Іншими словами, кого вкаже Венедіктова, того і призначають.

Розповідає, що доведеться програти всі позови - і що стосується співбесід. Генпрокурор дає сигнал наперед суддям, що можна ухвалювати рішення проти Офісу генпрокурора і компенсовувати гроші. Венедіктова схиляється до прикладу, коли один прокурор, який не працював 3 місяці в Офісі, отримує компенсацію 650 тисяч гривень. Він за попередній весь рік не отримав такої зарплати. Суддя виносить таке рішення, бо його друг. Але є і протилежні рішення, коли суддя каже, що прокурора правильно звільнили.

Є речі, які вказують на непрофесійність або заангажованість пані Венедіктової. Заявляє журналістам, що активісту Сергію Стерненку у будь-якому випадку вручать підозру за те, що не дав себе вбити під час нападу на нього. Справу Катерини Гандзюк передчасно передали до суду, невідомо, чи притягнуть до відповідальності замовників вбивства.

Прокуратура має припинити бути політичним скальпелем президента, має бути незалежною інституцією. На жаль, такою зараз не є. Колишній генпрокурор спробував вийти з-під впливу Банкової, бачимо, чим це закінчилося.

Венедіктова - політик. У неї величезні амбіції. Мова не про Офіс генпрокурора. Але ці амбіції не підкріплені професійністю, досвідом. Так, вона б могла управляти комітетом чи бути у керівництві парламенту замість Стефанчука, який її привів. Але у прокуратурі йдеться про вузькопрофільні речі, треба хоча б розуміти, про що мова. А не плутати обвинувальний акт і вирок", - каже Олександр Лємєнов.

Джерело: Gazeta.ua

"Розгін КС" вже узгоджений з ЄС та послами G7 – Арахамія

субота, 31 жовтень 2020, 17:11

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наголосив, що ідею Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного суду України вже підтримав Європарламент і цю пропозицію також узгодили з послами країн Великої сімки. Про це слуга написав у сво...

Хіти тижня. Розплакалася та пішла, забравши урну: В Ірпені волонтерку опитування Зеленського засмутили питання кандидата в депутати (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 17:00

Ярослав Куц зажадав від інтерв'юерки відповісти, хто її уповноважив проводити це опитування. В Ірпені волонтерка, яка проводила опитування президента України Володимира Зеленського, розплакалася через питання кандидата в Ірпінську міську раду від "Євро...