Інформацію про це підтвердила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. На своїй сторінці у Facebook у понеділок, 22 лютого, вона повідомила, що "злив" конфіденційної інформації стане темою окремого розслідування.
Венедіктова підкреслила, що коло осіб, які були проінформовані про кількість підписаних підозр, "дуже вузьке".
"Це не завадило пану, який у той час працював першим заступником голови правління ПриватБанку, якимось дивовижний чином замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдяки нашим спільним діям, літак приземлився в Борисполі", – написала вона.
Генпрокурорка зазначила, що саме вона залишила підпис під підозрами колишнім топменеджерам фінустанови.
Венедіктова додала, у неї є власна думка щодо справи Приватбанку, яку вона сформувала після того, як стала одним із процесуальних керівників.
"Я особисто ухвалила рішення про необхідність низки вказівок про слідчі дії і проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, заподіяних державі та громадянам", – заявила генпрокурорка.
Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін уточнив у Facebook, що інформацію про підписання Яценку підозри "злили" майже відразу.
"Півтори години пройшло між підписанням генпрокуроркою підозри і спробою фігуранта покинути Україну на чартері", – написав журналіст.
За його словами, підозрюваний не втік "виключно дивом".
"Поняття не маю, як Артему [Ситнику] вдалося посадити в Борисполі чартер, який терміново вилетів із Дніпра до Відня", – написав глава ЦПК.
Шабунін стверджує, що не підписаними залишаються набагато важливіші підозри, фігуранти яких "точно не ідіоти й розуміють, що буде далі". Журналіст вважає, що в разі зволікання з боку прокуратури ці особи можуть втекти.