Вербувальником шпигуна з СБУ Шайтанова виявився фігурант справи MH17, - журналістське розслідування

Журналісти-розслідувачі з'ясували, що Ігор Єгоров раніше мав позивний "Ельбрус".

Ігор Єгоров з донькою. Фото: «ВКонтакте».

Полковник ФСБ Ігор Єгоров, який вербував генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, виявився "Ельбрусом" зі справи про збитий у 2014 році над Донбасом "Боїнг". Про це стало відомо зі спільного розслідування Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, передають Патріоти України.

14 квітня 2020 року СБУ оголосила про арешт генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова. Його звинувачують в тому, що він ще до початку війни був завербований полковником ФСБ Ігорем Єгоровим під час одного зі своїх візитів до Росії. За інформацією СБУ, Єгоров і Шайтанов намагалися організувати вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

Журналісти-розслідувачі з'ясували, що Єгоров раніше мав позивний "Ельбрус" і на початку війни на Донбасі був одним з ключових російських силовиків, спрямованих туди для координації військових дій. Як вдалося дізнатися, Єгоров народився в 1962 році в місті Стаханов Луганської області. Служить в спецпідрозділі "Вимпел" ФСБ. У 2014 році він брав участь в операції з анексії Криму (і отримав медаль "За повернення Криму"), після чого був відряджений Кремлем на окуповані території Донбасу для координації бойових дій.

За даними розслідування, на початку липня 2014 року Кремль вирішив відправити на окуповані території України декількох досвідчених військових для централізації контролю над ситуацією і припинення внутрішніх конфліктів між різними угрупованнями бойовиків. Було створено два штаби: один в Краснодоні. Ним керував генерал-майор Микола Ткачов - "Дельфін" разом високопоставленим офіцером ГРУ Володимиром Іванніковим ("Оріон"), а інший в Луганську, очолюваний військовим з позивним "Ельбрус".

Спільна розслідувальна група (JIT), що займається розслідуванням справи про збитий "Боїнг", включила "Ельбруса" до списку фігурантів справи як представника російського військового командування, призначеного Москвою і прибулого в зону бойових дій як раз в ті дні, коли туди був доставлений і "Бук", з якого збили "Боїнг".

З архіву ПУ. "Главная ошибка Майдана: не дочистили, когда можно было. Слишком наивными все еще были", - Арестович

неділя, 24 січень 2021, 0:35

Серед недочищених виявився і колишній "кат Майдану", а нині заступник голови ОПУ Олег Татаров, котрому автор цього посту через рік після публікації гаряче тисне руку при зустрічах на Банковій. "Политические задачи Путина, Зеленского и Авакова, Медведчу...

Українські зброярі представили мультикаліберну платформу "КалашНаш" (фото)

неділя, 24 січень 2021, 0:32

Українське підприємство Завод «Маяк» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш». Про це повідомляє пресцентр Заводу «Маяк», інформують Патріоти України. «З метою переходу експлуатантів платформи АК на використання провідних світових патронів, роз...