Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні, названо терміни

Згідно з указом президента Володимира Зеленського, воєнний стан подовжується від 05:30 25 травня 2022 року ще на 90 діб, передають Патріоти України.

Нагадаємо, Зеленський пропонував подовжити воєнний стан в Україні. Крім того, глава держави пропонує ВР подовжити загальну мобілізацію в Україні на той же термін.

Слід зазначити, що в Законі України "Про правовий режим воєнного стану" не прописані обмеження щодо подовження та терміну воєнного стану. Тому воєнний стан може тривати стільки, скільки триватиме загроза для України.

Воєнний стан в Україні запроваджується за наявності загроз національній безпеці. Його ініціює РНБО, погоджує президент і затверджує Верховна Рада. В умовах воєнного стану можуть бути обмежені конституційні права і свободи.

Нагадаємо, раніше нардеп Федір Веніславський пояснив, чому воєнний стан подовжується відразу на три місяці. З його слів, це пов'язано з тим, що українська армія переходить в контрнаступ, який передбачає складні військові завдання, тому в короткий термін навряд чи вийде звільнити всю Україну.

Путін закликав натиснути на Зеленського: Опубліковано стенограму розмови президентів РФ та Франції напередодні вторгнення 24 лютого

вівторок, 28 червень 2022, 6:30

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ до України президент Франції Еммануель Макрон провів чергову телефонну розмову із російським диктатором Володимиром Путіним. Під час неї президент РФ закликав натиснути на українського лідера Володимира Зеленс...

Путін не шкодує грошей на вбивства: За минулі вихідні війська РФ випустили по Україні ракет на $200 млн

вівторок, 28 червень 2022, 6:27

Протягом останніх вихідних червня, 25-26 червня, країна-агресор Росія випустила по українським містам від 60 до 80 далекобійних ракет. Їхня загальна вартість може сягати близько $200 млн. Приблизні підрахунки зробило видання Forbes. Ракети по Україні з...