Верховний суд отримав нового голову

Суддя Станіслав Кравченко. Фото: УНІАН.

Замість підозрюваного в корупційному злочині Всеволода Князєва головою Верховного суду було обрано очільника Касаційного кримінального суду у складі ВС Станіслава Кравченка. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Пленуму Верховного суду, передають Патріоти України.

За кандидатуру Кравченка проголосували 108 зі 148 присутніх учасників Пленуму. Його обрано на цю посаду строком на чотири роки. На засіданні він також склав присягу члена Вищої ради правосуддя.

Іншими кандидатами на голову Верховного суду були суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верхового суду Альберт Єзеров, суддя КАС ВС Наталія Коваленко та суддя Касаційного господарського суду ВС Іван Міщенко.

За Єзерова проголосували двоє людей, за Коваленко – 13, а за Міщенка – 14. 11 учасників Пленуму не підтримали жодного кандидата.

Під час свого виступу у якості кандидата на голову ВС Кравченко, зокрема висловив думку, що під час війни Верховний суд має очолювати суддя, який представляє кримінальну юрисдикцію. Він зазначив, що його програма на посаді голови ВС – це стаття Закону "Про судоустрій і статус суддів", яка визначає повноваження голови суду.

Кравченко також наголосив, що питання демократії для нього – це "не просто слова, а це спосіб життя". "Всі серйозні рішення будуть ухвалюватися мною як головою суду лише після детальних консультацій з іншими головами касаційних судів", - сказав він.

Крім того, суддя додав, що цими днями побачив, що "всі судді важко переживають те, що відбувається", маючи на увазі ситуацію довкола нині вже екс-голови ВС Всеволода Князєва. "Разом з тим, хотів би застерегти, що всі заклики до припинення роботи суду, всілякого роду переатестації, створення нових інституцій, - це надзвичайно велика шкода нашій державі", - сказав Кравченко.

Один з "Шахедів" над Києвом вдалося "приземлити" з катера ВМС ЗСУ

неділя, 28 травень 2023, 18:29

Цієї ночі російські окупанти завдали по Україні найбільшої атаки із застосуванням ударних БПЛА. Українським захисникам вдалося збити 52 дрони ворога, один з них – з катера. Про це повідомляють у Військово-Морських Силах ЗСУ, передають Патріоти України....

Вибухове шоу: Прикордонники під Бахмутом знищили групу окупантів разом з їх укриттям (відео)

неділя, 28 травень 2023, 17:56

Бійці прикордонної служби під Бахмутом знищили групу окупантів разом з їхнім укриттям. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріоти України. "Аеророзвідка ДПСУ виявила переміщення групи ворожої піхоти поблизу Бахмута. Прихи...