"Від божевільних можна чекати чого завгодно": Черник пояснив, чому не варто боятися наступу Росії з Придністров'я

Алогічна поведінка Російської Федерації у контексті агресії проти України не дозволяє повністю виключити вірогідності, що загарбники спробують почати наступ на нашу державу з території тимчасово окупованого Придністров'я. Однак якщо це й станеться, особливо переживати через цю "загрозу" не слід: в анклаві РФ утримує від сили кілька тисяч особового складу, та й ті мають вкрай низьку підготовку, передають Патріоти України.

Однак якщо такий наступ РФ таки розпочне, це до певної міри розв'яже руки Україні для великого рейду на цю окуповану Росією територію. Яку вигоду від такого рейду може отримати наша держава, у коментарі OBOZ.UA пояснив військово-політичний експерт, полковник Збройних сил України у відставці Петро Черник.

За його словами, версії щодо можливого наступу російських окупантів з території тимчасово окупованого Придністров'я можуть мати під собою певне підгрунтя: Кремль вже не раз вдавався до дій, що виглядали максимально нелогічними, ба навіть шкідливими для Москви.

"Від божевільних можна чекати чого завгодно, але цього не треба боятися, там з нашого боку все укріплено як треба, у них максимум від 5 до 7 тисяч особового складу, більше немає. Дуже низький рівень підготовки", – заспокоїв експерт тих, кого стривожили чутки про "придністровську загрозу". Ба більше, Черник вважає, що такий сценарій навіть зіграв би на руку Україні.

"Якщо вони на цей крок підуть, то це розв’яже нам руки у міжнародно-правовому контексті і ми зможемо здійснити туди великий рейд, скажімо, з боку Одеської області. Там є найбільший склад боєприпасів у Європі – до 20 тисяч тонн найрізноманітнішого калібру там знаходиться. Звичайно там питання, в якому воно стані, але навіть якщо третина з тогобуде корисною для збройних сил, то чому ні. Як би це дивно не звучало, в якійсь частині він би у геополітичному сенсі, цей удар, був би вигідним, бо це б ще раз підкреслило безпринципність Російської Федерації і дозволило би силовим способом вирішити питання Придністров’я", – зазначив експерт.

Черник при цьому не взяв на себе відповідальність прогнозувати, як би поставилися до такого розвитку подій цивільні жителі окупованої частини Молдови. "Вони дуже закриті,все Придністров’я, немає жодної інформації, хто там і що, як відбувається в суспільному контексті. Я неспроможний дати такого рівня оцінку", – зазначив він.

Загалом же шанси вдалого наступу з території Придністров'я на Україну експерт оцінив як такі, що стрімко наближаються до нуля. "Вони в ізоляції з 91 року, поки ще існувало СНД, туди росіяни трохи повивозили, а з 2014 року вони в абсолютній ізоляції. Я не вірю у їх мотивацію і готовність воювати", – підкресслив Черник.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...