Всі мобілізовані без військового досвіду або з тривалою перервою у службі проходять обов'язкову базову загальновійськову підготовку (БЗВП) перш, ніж потрапити на службу. Вона відбувається у спеціальних навчальних центрах або батальйонах, які мають статус військових частин, і триває 30 діб.Вінницький обласний ТЦК та СП розвіяв це хибне уявлення про мобілізацію в Україні, передають Патріоти України.
Нині в Україні передбачена базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для осіб, мобілізованих на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, які не мають військового досвіду чи мають перерву у військовій службі.
Новобранці проходять БЗВП у навчальних центрах або навчальних батальйонах. Ці структури мають статус військових частин, до особового складу яких і зараховуються новоспечені військовослужбовці. Інколи ці частини плутають із бойовими.
Базовий вишкіл триває 30 діб, із яких:
Тривалість навчального дня — 10 навчальних годин. Тривалість однієї навчальної години — 45 хвилин.
За інформацією ТЦК, заняття передбачають теоретичну та практичну складові, а також самостійну підготовку. Остання проводиться у визначений розпорядком дня час під керівництвом інструкторсько-викладацького складу.
БЗВП складається із трьох курсів. Перший — ознайомчий курс. Він триває одну добу — 10 навчальних годин, 20% часу становлять практичні заняття):
Другий курс — індивідуальної підготовки, який триває 20 навчальних діб, що еквівалентно 200 навчальних годин, з яких 76% часу становлять практичні заняття:
Третікй курс — вивчення дій в складі відділення (взводу). Він триває 8 навчальних діб (80 навчальних годин, 86% часу становлять практичні заняття):
"БЗВП покликана підвищити ефективність дій і виживання особового складу в бойових умовах, умовах наслідків обстрілів, незалежно від майбутньої посади. Новобранці набувають первинних знань, умінь і навичок, необхідних для виконання обов’язків та отримання військово-облікової спеціальності "стрілець" (ВОС-100)", - зазначають в ТЦК.
Після БЗВП новобранці направляються до військової частини або, за необхідності, проходять додаткове фахове навчання.
У військовій частині також відбувається навчання-злагодження за участі побратимів — військовослужбовців підрозділу.
У Повітряних Силах створено спеціальну комісію. Вона вже працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів, передають Патріоти України. Про це йдеться в повідомлен...
Росія готова вести переговори лише на три теми – юридичне визнання територіальних загарбань, відмова України від членства в НАТО, заморожені активи та санкції. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив у проєкті "Ремо...