Всі мобілізовані без військового досвіду або з тривалою перервою у службі проходять обов'язкову базову загальновійськову підготовку (БЗВП) перш, ніж потрапити на службу. Вона відбувається у спеціальних навчальних центрах або батальйонах, які мають статус військових частин, і триває 30 діб.Вінницький обласний ТЦК та СП розвіяв це хибне уявлення про мобілізацію в Україні, передають Патріоти України.
Нині в Україні передбачена базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для осіб, мобілізованих на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, які не мають військового досвіду чи мають перерву у військовій службі.
Новобранці проходять БЗВП у навчальних центрах або навчальних батальйонах. Ці структури мають статус військових частин, до особового складу яких і зараховуються новоспечені військовослужбовці. Інколи ці частини плутають із бойовими.
Базовий вишкіл триває 30 діб, із яких:
Тривалість навчального дня — 10 навчальних годин. Тривалість однієї навчальної години — 45 хвилин.
За інформацією ТЦК, заняття передбачають теоретичну та практичну складові, а також самостійну підготовку. Остання проводиться у визначений розпорядком дня час під керівництвом інструкторсько-викладацького складу.
БЗВП складається із трьох курсів. Перший — ознайомчий курс. Він триває одну добу — 10 навчальних годин, 20% часу становлять практичні заняття):
Другий курс — індивідуальної підготовки, який триває 20 навчальних діб, що еквівалентно 200 навчальних годин, з яких 76% часу становлять практичні заняття:
Третікй курс — вивчення дій в складі відділення (взводу). Він триває 8 навчальних діб (80 навчальних годин, 86% часу становлять практичні заняття):
"БЗВП покликана підвищити ефективність дій і виживання особового складу в бойових умовах, умовах наслідків обстрілів, незалежно від майбутньої посади. Новобранці набувають первинних знань, умінь і навичок, необхідних для виконання обов’язків та отримання військово-облікової спеціальності "стрілець" (ВОС-100)", - зазначають в ТЦК.
Після БЗВП новобранці направляються до військової частини або, за необхідності, проходять додаткове фахове навчання.
У військовій частині також відбувається навчання-злагодження за участі побратимів — військовослужбовців підрозділу.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...