Відбирають насильно дітей і знущаються: Мер Маріуполя розповів про ставлення окупантів до українців

Окупанти не тільки створили в Маріуполі гуманітарне пекло, але й унеможливили виїзд із міста на підконтрольну Україні територію. Про це в інтерв'ю 24-му каналу розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, передають Патріоти України.

Маріупольців змушують проходити фільтрацію, під час якої людей не годують та піддають їх знущанням. «Моя хрещена мати, наприклад, чекала на фільтрацію місяць в сторону росії, бо сюди не випускали. Зі школи № 56 її примусово забрали чеченці і привезли до Безіменного, де вона чекала на фільтрацію місяць. Потім доїхала до Ростова, потім до Естонії, а вже звідти в Україну. Над ними знущалися, їх не годували. Вони не мали певних умов і дуже довго проходили цю фільтрацію. Там всі про всіх знають. Вони (вороги. — Авт.) мають певні списки і вони фільтрують», — розповів Бойченко.

Як приклад він розповів про те, як один із керівників підприємства разом із дружиною та маленькою дитиною був примусово депортований до росії. Під час допиту пара тримала на руках немовля. Але фашисти побачили, що у них є ще й старша дитина — дочка, яка працює в правоохоронних органах, і сказали: «Ви виховали нацистку і ми забираємо цю вашу дитину, щоб ви не виховавали ще одну нацистку».

Вони забрали малюка, але батько кинувся у бійку. Росіяни сильно побили його і лише потім віддали дочку. «Але головне — вони знущаються з людей, що їдуть. Тобто, якщо вони хочуть їхати в Україну, це майже неможливо. Якщо ти держпрацівник або муніципальний працівник, то до тебе так ставляться», — розповів Бойченко.

Ще один приклад — у маленькому селі біля міста був сільський голова, котрий відмовився працювати з ОПЗЖ. Минулого тижня йому вже було винесено вирок суду псевдореспубліки на Донеччині, і він отримав десять років позбавлення волі. Є приклад із чоловіком та дружиною, які працювали правоохоронцями — їх забрали у застінки, а дитину залишили з бабусею.

За словами мера, навколо Маріуполя розташовані чотири табори — до того ж, щоб жоден мешканець не міг виїжджати з міста без фільтрації. До міста заїхати без неї так само неможливо, як і перебувати у місті. Тобто, довідка обов'язково потрібна.

«Вони взяли місто в коло. Вони ясно розуміли, де є електропостачання, вони гасили і руйнували це. Вони розуміли, як ми даємо воду і теж знищували це. Вони розуміли, де у нас є продовольчий склад із їжею. Про це знало вузьке коло людей. Зокрема, депутати та представники ОПЗЖ і вони навели вогонь — зруйнували це та вбили тих, хто там працював. Тобто вони працювали і зсередини, і зовні. І це дуже важко», — ділиться Вадим Бойченко.

Раніше Маріуполь процвітав: сучасні школи, лікарні, транспорт… І це дратувало фанів «руського міра». «Це має лише одну ознаку — заздрість. Коли я 16 березня їхав у бік України з окупованого Бердянська, я чув від цих бойовиків квазіреспубліки, як вони казали: «Ми вісім років страждали, тепер і ви повинні страждати», — розповідає мер.

Окупанти змінюють напрямки своїх ударів: Представник ГУР Міноборони розповів, що стає головною ціллю для атак

середа, 22 березень 2023, 23:52

Ворог переорієнтовує напрямки для завдавання ракетних ударів по Україні. Енергетична інфраструктура залишиться під прицілом. Водночас головною ціллю стають військові об'єкти, а також концентрація військ ЗСУ і логістика. Про це в інтерв'ю розповів засту...

Майор, капітан і "вагнерівці": Офіцер ЗСУ розповів про свіжі втрати РФ (фото)

середа, 22 березень 2023, 23:15

На українській землі ліквідовувано ще низку російських окупантів, у тому числі знищений майор-"мобік" Дім Сундуков та капітан Рушан Тагаєв, повідомляють Патріоти України. "Вантажем 200" також стали два члени російської приватної військової компанії "Ва...