Відчуває "запах смаженого": Подоляк пояснив, як Лукашенко хоче умити руки від причетності до війни

Білорусь не може бути посередником у переговорах між Україною та Росією, і також не може бути однією зі сторін перемовин, передають Патріоти України.

Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається у такі переговори влізти. Він сподівається, що таким чином зможе дистанціюватися від РФ та її збройної агресії проти України й уникнути своєї відповідальності. Проте втекти від відповідальності йому не вдасться. Про це заявив радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв'ю виданню "Дзеркало".

"Якщо війна закінчиться правильно, поразкою Росії, то у Білорусі в межах міжнародного права настає велика відповідальність, зокрема особисто у пана Лукашенка. Він дуже хитрий і довго перебуває при владі. Лукашенко інтуїтивно відчуває, де і як треба повернутись для того, щоб уникнути максимальної відповідальності", – каже Подоляк.

За словами радника голови ОП, Лукашенко, очевидно, не розуміє, як працює міжнародне право і що воно не має терміну давності щодо військових злочинів.

У юридичній площині Білорусь є країною-сателітом, яка перебуває під впливом РФ і сприяла вторгненню до суверенної держави – і територіально, й інфраструктурно, і розвідданими.

"Одна справа, коли ти танцюєш, б'ючи опозицію, закриваєш ЗМІ і позбавляєш людей конкурентної політичної системи, а інша, коли юридично будуть доведені факти співучасті в тих чи інших військових злочинах. Все, що відбувалося в Київській області, робили російські військові частини, які заходили з території Білорусі. Я хочу, щоб офіційні особи Білорусі почали про це думати", – зазначив Подоляк.

Витягли з авто і зав‘язали очі: Російські окупанти викрали генерального директора Запорізької АЕС

субота, 1 жовтень 2022, 8:30

Росіяни затримали Мурашова 30 вересня близько 16:00 дорогою від станції до Енергодару. Окупанти запинили його автомобіль, а директора АЕС силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Про це заявив президент "Енергоатом" Пе...

США запускають лендліз: Яку зброю отримає Україна і як це позначиться на бойових діях

субота, 1 жовтень 2022, 8:29

США від 1 жовтня запустять програму лендлізу для України. Також Штати оголосили про черговий пакет військової допомоги на 1,1 млрд доларів, який містить, зокрема рекордну кількість реактивних систем залпового вогню HIMARS, передають Патріоти України. П...