Відчуває "запах смаженого": Подоляк пояснив, як Лукашенко хоче умити руки від причетності до війни

Білорусь не може бути посередником у переговорах між Україною та Росією, і також не може бути однією зі сторін перемовин, передають Патріоти України.

Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається у такі переговори влізти. Він сподівається, що таким чином зможе дистанціюватися від РФ та її збройної агресії проти України й уникнути своєї відповідальності. Проте втекти від відповідальності йому не вдасться. Про це заявив радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв'ю виданню "Дзеркало".

"Якщо війна закінчиться правильно, поразкою Росії, то у Білорусі в межах міжнародного права настає велика відповідальність, зокрема особисто у пана Лукашенка. Він дуже хитрий і довго перебуває при владі. Лукашенко інтуїтивно відчуває, де і як треба повернутись для того, щоб уникнути максимальної відповідальності", – каже Подоляк.

За словами радника голови ОП, Лукашенко, очевидно, не розуміє, як працює міжнародне право і що воно не має терміну давності щодо військових злочинів.

У юридичній площині Білорусь є країною-сателітом, яка перебуває під впливом РФ і сприяла вторгненню до суверенної держави – і територіально, й інфраструктурно, і розвідданими.

"Одна справа, коли ти танцюєш, б'ючи опозицію, закриваєш ЗМІ і позбавляєш людей конкурентної політичної системи, а інша, коли юридично будуть доведені факти співучасті в тих чи інших військових злочинах. Все, що відбувалося в Київській області, робили російські військові частини, які заходили з території Білорусі. Я хочу, щоб офіційні особи Білорусі почали про це думати", – зазначив Подоляк.

Ракетний удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі навели завербовані українцями російські офіцери — ЗМІ

вівторок, 26 вересень 2023, 9:23

Російські офіцери були завербовані українськими партизанами, щоб допомогти організувати ракетну атаку на штаб Чорноморського флоту в Криму минулого тижня. Процес вербування полегшив той факт, що багато офіцерів перебувають у скрутному фінансовому стано...

Кремль навчився обходити санкції щодо експорту нафти: Financial Times розкрив деталі

вівторок, 26 вересень 2023, 9:14

Кремлю вдалося обійти санкції G7, які обмежили максимальну вартість нафти із РФ. Близько двох третин усієї нафти продає без західної страховки, тоді як вартість чорного золота зростає до 100 доларів за барель. Про це повідомляє видання Financial Times,...