Відкрито кримінальне провадження стосовно “мосту Кличка”

Національне антикорупційне бюро почало кримінальне провадження через ймовірну розтрату під час будівництва мосту між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка” у Києві. Про це йдеться у відповіді НАБУ юристам Bihus.Info, зазначають Патріоти України.

Справу відкрили за підозрою в розтраті або зловживанні службовим становищем працівниками КП “Інженерний центр”, які не провели архітектурний конкурс, незважаючи на вимоги законодавства.

У травні журналісти видання “Наші гроші” встановили, що “міст Кличка” побудували з численними порушеннями законодавства:

– державна архітектурна інспекція видала дозвіл на будівництво, хоча у замовника не було всіх документів;

– вже після отримання дозволу проект був змінений, в результаті чого вартість зросла на 100 млн грн;

– архітектурного конкурсу на проект мосту так і не відбулося, а замовлення віддали фірмі, яка пов’язана з Віталієм Кличком.

Зазначається, що раніше представники КМДА позиціонували міст як результат конкурсу 2013 року, але після скандалу з архітекторами швейцарської компанії Leuppi & Schafroth Architekten, які заявили, що міст у Києві побудований за їх проектом, в КМДА офіційно визнали порушення закону: ніякі ідеї або концепції учасників конкурсу 2013 року не використовувалися, а будівництво відбувається з власної концепції ТОВ “Проектні Системи ЛТД”.

Після публікації журналісти звернулися до юристів Bihus.Info, а ті повідомили у НАБУ про ознаки можливого правопорушення, передбаченого статтею 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

"На моїй пам'яті це вперше": З Лавровим в Африці трапилися "дві прикрі несподіванки" – Кулеба

п’ятниця, 3 лютий 2023, 12:29

З міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим трапилися "дві прикрі несподіванки" під час його січневого турне країнами Африки. Про це розповів керівник українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю "BBC News Україна", передають Патріоти України. Пр...

Підірвали місцевого колаборанта: В окупованому Енергодарі стався черговий "теракт" (фото, відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:59

В окупованому Енергодарі вибухнула автівка. Про це повідомляє окупаційна "влада" міста, передають Патріоти України. Як пишуть соцмережі та місцеві паблики, підірвана машина в Енергодарі належала колаборанту Євгену Кузьміну. Кузьмін працював на окупацій...