"Відмова Кремля відпускати полонених моряків - це поразка для Москви", - Suddeutsche Zeitung

Російське МЗС не забарилось із відповіддю на вимогу Міжнародного морського трибуналу ООН відпустити 24 полонених українських моряків. Однак відмова є поразкою для Кремля – і з юридичного, і з дипломатичного погляду.

Хоч російська сторона не визнає юрисдикцію трибуналу в Гамбурзі й не брала участь у розгляді справи, вирок все одно лишається обов’язковим для виконання, пише Suddeutsche Zeitung, передають Патріоти України.

Міжнародний трибунал ООН 25 травня ухвалив рішення, відповідно до якого Росія повинна звільнити 24 полонених українських моряків та повернути 3 кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

При цьому німецьке видання зазначає, що ні в Києва, ні в трибуналу немає можливості змусити Москву виконати рішення суддів.

"Отже, кораблі й моряки досі в полоні Росії. Втім, воно все одно стало хорошою новиною для української сторони. Адже міжнародні суди і їхні вироки "священні" для багатьох країн, зокрема в Європі. І якщо Москва їх проігнорує, вона ще більше втратить довіру до себе", – пишуть автори.

Suddeutsche Zeitung вказує також, що рішення трибуналу ООН в Гамбурзі допоможе залишити чинні санкції проти Росії в дії. Так, ЄС знову продовжить їх у червні на чергові півроку.

Однак видання нагадує, що відсутність бажання йти на компроміс Москва продемонструвала одразу ж після перемоги Зеленського на президентських виборах.

Заначимо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських полонених моряків та кораблів, Україна вимагатиме введення "гамбурзьких санкцій" проти країни-агресора.

Хіти тижня. "Українського законодавства недостатньо": Ватажок терористів Донбасу поставив Україні ультиматум

п’ятниця, 21 лютий 2020, 11:00

Пушилін поставив ряд умов України, без виконання яких, запевняє він, проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі неможливо. Ватажок невизнаної "ДНР" Денис Пушилін поставив ультиматуми Києву з приводу проведення місцевих виборів в підконтрольних ...

Хіти тижня. "России предстоит длительная головная боль", - Шевцова

п’ятниця, 21 лютий 2020, 4:00

Америка завжди підігравала Росії. Не розуміючи того. Підігравала фактом свого існування в якості наймогутнішої держави і світового жандарма. І Росія мала привід для його стримування і виправдання свого мілітаризму і войовничого рику. Про це у своєму бл...