"Відмова Кремля відпускати полонених моряків - це поразка для Москви", - Suddeutsche Zeitung

Російське МЗС не забарилось із відповіддю на вимогу Міжнародного морського трибуналу ООН відпустити 24 полонених українських моряків. Однак відмова є поразкою для Кремля – і з юридичного, і з дипломатичного погляду.

Хоч російська сторона не визнає юрисдикцію трибуналу в Гамбурзі й не брала участь у розгляді справи, вирок все одно лишається обов’язковим для виконання, пише Suddeutsche Zeitung, передають Патріоти України.

Міжнародний трибунал ООН 25 травня ухвалив рішення, відповідно до якого Росія повинна звільнити 24 полонених українських моряків та повернути 3 кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

При цьому німецьке видання зазначає, що ні в Києва, ні в трибуналу немає можливості змусити Москву виконати рішення суддів.

"Отже, кораблі й моряки досі в полоні Росії. Втім, воно все одно стало хорошою новиною для української сторони. Адже міжнародні суди і їхні вироки "священні" для багатьох країн, зокрема в Європі. І якщо Москва їх проігнорує, вона ще більше втратить довіру до себе", – пишуть автори.

Suddeutsche Zeitung вказує також, що рішення трибуналу ООН в Гамбурзі допоможе залишити чинні санкції проти Росії в дії. Так, ЄС знову продовжить їх у червні на чергові півроку.

Однак видання нагадує, що відсутність бажання йти на компроміс Москва продемонструвала одразу ж після перемоги Зеленського на президентських виборах.

Заначимо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських полонених моряків та кораблів, Україна вимагатиме введення "гамбурзьких санкцій" проти країни-агресора.

Хіти тижня. "Не удивлюсь, если завтра из Конституции будут изъяты положения о курсе Украины на НАТО и ЕС", - політолог

неділя, 15 вересень 2019, 18:00

Адже з "тією стороною" потрібно налагоджувати діалог і добиватися миру, за який проголосували 73%. "Не удивлюсь, если завтра из Конституции будут изъяты положения о курсе на НАТО и ЕС, «чтобы не провоцировать ту сторону», - додав він.

Хіти тижня. Мережа в шоці: Відома співачка грузинського походження закликала підтримати на виборах путінського кандидата (відео)

неділя, 15 вересень 2019, 17:00

в минулому році співачка якимось загадковим чином стала володаркою 200-метрової квартири в належному мерії будинку в центрі Москви. Російська співачка грузинського походження Діана Гурцкая викликала бурхливу реакцію соцмереж, підтримавши перед виборами...