Відмовились від знаменитих "мангалів": Росія почала тотально бронювати новітні танки Т-90М "Прорыв" динамічним захистом "Контакт"

Т-90М перетворили на справжній "бутерброд" з шарів динамічного захисту, включно зі встановленням "Контакту" навіть на люки

Під час виробництва танку Т-90М "Прорыв" у РФ почали штатно встановлювати додатковий динамічний захист за новою вкрай щільною схемою. Настільки щільно, що блоки "Контакту" встановлюються навіть на люки екіпажу.

Вже є декілька фото з такими машинами, які були зняті у різний час, але вони заброньованими по однаковому принципу, тому скоріш за все мова йде про серійне рішення. Напрям якого - ще більше посилити захист машини у верхній полусфері проти скидів та FPV-дронів.

Через це за цим захистом вже майже не видно самого "мангала", який став лише платформою для кріплення блоків ДЗ. При цьому розміщення блоків дуже щільне, й увагу привертає навіть встановлення їх на люки башти, які додатково прикриваються відкидними екранами з сітки-рабиці.

Щільність розміщення контейнерів на Т-90М також чудово демонструє наступне фото:

Також треба зазначити, що нікуди з Т-90М "Прорыв" не подівся й штатний динамічний захист "Реликт", й фактично мова йде про "бутерброд" з динамічного захисту.

Але попри дійсно значне посилення бронювання ворогом своїх машин необхідно пам'ятати, що вага кожного контейнера "Контакт-1" з двома елементами 4С20 складає 5,3 кг без кріплень. Тобто такий додатковий шар точно не позитивно впливає, ані на рухомість самого й так переобтяженого Т-90М, ані на механізми повороту башти.

Також треба враховувати, що ДЗ найбільш він ефективний у випадку розміщення під кутом. Ефективність "Контакту" при куті зустрічі кумулятивного струменя у межах 30-40 градусів до горизонталі становить 400-450 мм умовної броні, але при 90 градусах вона падає до 100-200 мм.

ЄС ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії

п’ятниця, 23 лютий 2024, 13:00

Сьогодні, 23 лютого, Європейський союз ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії через вторгнення в Україну. Про це повідомляє сайт Ради ЄС, передають Патріоти України. «Через два роки після повномасштабного вторгнення та агресивної війни проти України Є...

Вантаж прямував до Німеччини: У Польщі просто на колії висипали ріпак із українських вагонів-зерновозів

п’ятниця, 23 лютий 2024, 12:14

На польській залізничній станції невідомими особами були пошкодженні три українські зерновози з ріпаком, які прямували транзитом до Гамбурга (Німеччина). Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр розвитку громад, територій та інфаструктури Олександ...