Відновлення історичної справедливості: Ще одна країна ЄС визнала Голодомор геноцидом українців

У вівторок, 23 травня 2023 року, парламент Словенії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. За це рішення проголосували 67 парламентарів, проти – 8, передають Патріоти України.

Як повідомляє прес-служба Посольства України в Республіці Словенія, Державними Зборами країни було прийнято відповідну Декларацію з вшанування пам’яті масового вбивства голодом – геноциду в Україні.

"Відповідно до положень Декларації, парламент Республіки Словенія висловлює жаль з приводу "геноцидного характеру Голодомора, яким сталінський режим в 1932-33 роках знищив цілу верству населення та привів до відсутності основних продуктів харчування необхідних для виживання населення, засуджує геноцидні діяння, що спричинили смерть мільйонів українців і завдали великих збитків основам українського суспільства, вшановує пам'ять всіх жертвам Голодомору, що постраждали в цій трагедії, і згадує всіх, хто загинув в результаті цих злочинних дій, засуджує та відкидає спроби спотворення історичних фактів, висловлює солідарність з тими, хто пережив Голодомор, та з їхніми родинами, зобов'язується зберігати пам'ять про всіх жертв цих навмисних, жорстоких і злочинних дій, зобов’язується сприяти усвідомленню трагічних історичних подій в Україні цього періоду", – йдеться у повідомленні.

На це рішення парламенту Словенії вже відреагував президент України Володимир Зеленський. "Вдячний парламентарям Словенії за ухвалення декларації, яка вшановує памʼять мільйонів українських жертв Голодомору – геноциду в Україні 1932-1933 років. Міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, і далі зміцнюється. Разом до правди, а отже, й відповідальності", – написав глава держави у Twitter.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 27 вересня

середа, 27 вересень 2023, 8:15

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону та наступальні дії. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 27.09.24 орієнтовно становлять:

Балтійський флот РФ вже не здатен проводити масштабні десантні операції, - аналітики

середа, 27 вересень 2023, 7:58

Балтійський флот Росії більше не здатен проводити масштабні десантні операції через свої втрати на війні в Україні. Такого висновку дійшли експерти авторитетного розвідувально-аналітичного центру Rochan Consulting, передають Патріоти України. У своєму ...