Відновлювати всю зруйновану обстрілами енергоінфраструктуру не будуть: У ДТЕК розповіли про плани

В Україні не відновлюватимуть абсолютно всю зруйновану обстрілами енергоінфраструктуру. Причина - не вся вона була новою та модернізованою. Натомість у ДТЕК мають намір сконцентруватися на створенні нових об'єктів, передають Патріоти України.

Про це в інтерв'ю проєкту шеф-редактора OBOZREVATEL Ореста Сохара "Орестократія" розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. Він зазначив: у такий спосіб енергосистема буде модернізована швидше, ніж планувалося.

Загалом, за його словами, на повне відновлення всіх зруйнованих об'єктів знадобиться "від року до двох, а може, навіть більше". Проте точні терміни можна буде визначити "лише після перемоги, тобто після припинення вогню".

"Далі треба зрозуміти, що ми хочемо робити: напевно, ми не будемо все обладнання відновлювати, тому що не все воно було новим, не все воно було модернізовано, і напевно нам потрібно буде будувати нове. Це наша можливість модернізувати енергосистему швидше, ніж ми планували торік", – розповів Сахарук.

При цьому він наголосив: потрібно використовувати нове обладнання, підходи та інноваційні ідеї. Наприклад, замість підстанції на території 50 га "можна побудувати контактні розподільчі пристрої на базі нових технологій", які займатимуть набагато менше території.

"Це будинок 100 на 100 м, що замінює всю цю велику підстанцію. Це дорожче з погляду будівництва, але це надійніше і довше служить, це автоматичне включення, виключення, це зовсім інший рівень автоматизації і зовсім інший рівень надійності", – пояснив директор ДТЕК.

Москва в шоці: Київ сильніший - Трамп закликав Зеленському бути "сміливішими" з Росією, - ЗМІ

вівторок, 23 червень 2026, 20:30

Україна вважає, що їй вдалося заручитися підтримкою адміністрації президента США Дональда Трампа у зусиллях, спрямованих на змушення Росії до повернення за стіл переговорів, передають Патріоти України з посиланням на The Kyiv Independent. Посилаючись н...

Москва у відчаї посилає сигнали: Голова ФСБ раптово визнав, що із "терористом" Зеленським доведеться домовлятись

вівторок, 23 червень 2026, 20:16

Тепер не тільки Лавров після традиційних погроз канюче про переговори з тими "фашистами". Практично одночасно директор ФСБ Росії Александр Бортніков у коментарі виданню "Вести" теж заявив щось там про переговори, зазначають Патріоти України . Під час ...