"Відповідь проста": Журналіст із Молдови пояснив, чому Путін під час звернення до федеральних зборів не згадав про Придністров'я

Російський диктатор Володимир Путін під час звернення до федеральних зборів не згадав про Придністров'я, яке напередодні звернулося до РФ по "захист". Що це може означати, в ефірі Radio NV розповів Володимир Тхорик, редактор російськомовного відділу RISE Moldova, передають Патріоти України.

Це свідчить про те, що Росії зараз не до Придністров'я. У неї проблем повно з Україною. Тому спасибі українській армії за те, що найбільший, найболючіший удар узяли українські герої і Росія зав’язла в цій своїй кривавій авантюрі. Ми сподіваємося на швидку перемогу української армії.

Молдова виходить з того, що так, Придністров'я є окупованою Росією територією. Так, Молдова вимагає виведення російських військ із Придністров'я. Але Молдова неодноразово заявляла про своє прагнення вирішити придністровське питання виключно дипломатичним шляхом, не військовим шляхом.

Чому? Відповідь проста. У Молдови немає боєздатної армії, у Молдови немає жодного танка, у Молдови немає жодного військового літака. Тобто Молдові нічим за фактом воювати з придністровською армією або з російською, яка розквартирована в Придністров'ї, у яких танки залишилися з радянських часів.

Оновлено аеропорт під Тирасполем, під так званою столицею цієї невизнаної республіки, куди можуть приземлятися військові борти в умовах необхідності. Тобто Росія може теоретично не рубати коридор через південну частину України, через "ДНР" до Придністров'я, а, припустимо, бортами якось закинути ще підмогу [придністровській] армії. Теоретично це можливо, є злітна смуга, придатна для посадки військових бортів. Її відремонтували у 2014−2015 роках.

Тобто за великого бажання, напевно, Росія могла б влаштувати кошмар другій країні, крім України, — Молдові. Чому це не відбувається? Ми не знаємо поки що. Можливо, якраз з'їзд «депутатів» — це така прелюдія до загострення Придністровського конфлікту. Ми не знаємо.

Але ми знаємо про те, що влада Молдови заявляла про необхідність вирішення Придністровського кейса мирним шляхом. Не тільки тому, що в Молдови немає боєздатної армії, а тому, що реінтегрувати пів мільйона населення Придністров'я до складу правобережної Молдови складно, оскільки на це потрібні гроші. Поки що невідомо, хто за це готовий платити.

Молдова одна з найбідніших після України країн усієї Європи. Тому потрібні гроші на реінтеграцію. А де взяти гроші, поки що відповіді у молдовської влади немає.

Я не знаю, що робитиме Молдова в разі нападу Росії і розморожування Придністровського конфлікту.

Кремль здатний змусити Придністров'я почати військові дії?

Можна уявити все, що завгодно, оскільки «придністровські політики» — не самостійні політики. Їхнє начальство перебуває не в Тирасполі, а в Москві. По Тирасполю, припустімо, розвішані російські прапори. Російський прапор як другий квазідержавний прапор Придністров'я.

У Придністров'ї 2006 року відбувся «референдум». Його ніхто не визнав, жодна країна ООН не визнала, але, менше з тим, на цьому «референдумі» так зване місцеве населення проголосувало за входження до складу Росії. Тобто це все вже було.

Невідомо, до чого готували Придністров'я. Можливо, до грузинського сценарію. Однак цей «референдум» досі лежить таким дамокловим мечем у міжнародних відносинах між Молдовою та Росією, хоч і Росія не визнає незалежність Придністров'я, тобто жодна країна ООН не визнає незалежність Придністров'я.

Але, менше з тим, ці всі з'їзди ["депутатів"] — це додатковий дратівливий чинник, щоб тримати в підвішеному стані й у напрузі не тільки Молдову, а й, гадаю, Україну, оскільки Молдова і Придністровський регіон цікавлять Росію як плацдарм для нападу на Україну. І ми публікували плани Росії, що Молдова могла бути використана як плацдарм для нападу на Україну, якби 2020 року на президентських виборах, потім 2021 року не змінилася влада і до влади в Молдові не прийшли проєвропейські політики. Можливо, тодішній президент Ігор Додон приніс би росіянам, Путіну ключики від Молдови.

Аншлаги Кобзона тривають 16-ту добу поспіль: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 29 травня

середа, 29 травень 2024, 8:23

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.05.24 орієнтовно склали:

Наочніше неможливо: Макрон з мапою в руках на зустрічі з Шольцем доводив, що Україні необхідно дати право бити натівським озброєнням по росії (відео)

середа, 29 травень 2024, 7:46

Канцлер ФРН в присутності лідера Франції знов виглядав, переляканим бюргером, в не керманичем найбільшої потуги ЄС. Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україні потрібно надати дозвіл бити по військових базах на території Росії західною зброєю...