Відповідь Путіну: Туреччина створить постійну військову базу в Арктиці для протистояння російській експансії

За словами Ердогана, “турецький прапор майорітиме там весь час”.
Реджеп Ердоган. Фото: Рейтерс.

Туреччина незабаром створить постійну базу в Арктиці, що працюватиме спільно з наявною там від Великої Британії. Про це заявив президент Туреччини Ердоган, написав на своєму каналі в Twitter директор Nordic Research & Monitoring Network Абдулла Боскурт, передають Патріоти України.

За словами Ердогана, “турецький прапор майорітиме там весь час”. Щодо розташування бази уточнень не було надано. Ймовірно йде мова про нову військову базу на півночі Норвегії, куди минулого року Велика Британія направила 800 своїх військовослужбовців.

Створення такого гарнізону стало необхідним через відкриття Росією в Арктиці баз радянських часів і нарощування активності своїх підводних човнів в арктичних водах.

Британський міністр оборони Гевін Вільямсон в інтерв’ю газеті The Sunday Telegraph у 2018 році сказав, що активність Росії в регіоні вже дорівнює діяльності у часи Холодної війни.

У зв’язку з цим Британія має намір продемонструвати свою присутність в цьому регіоні і “захистити свої інтереси”, заявив Вільямсон.

Тоді є було заявлено, що на новій військовій базі будуть також розміщені військовослужбовці Норвегії, США та Нідерландів. За два роки до операції долучиться і Туреччина.

У рамках протидії збільшенню загроз з боку Росії на саміті НАТО, що відбувся у Варшаві в 2016 році, було прийнято рішення розмістити у країнах Балтії 4 багатонаціональні групи країн Альянсу.

В квітні 2017 року вони були сформовані у:

  • Тапа в Естонії
  • Адажі у Латвії
  • Рукла у Литві
  • Ожиш у Польші

Хіти тижня. Легалізація "ЛДНР" зависла: Москва надзвонює Єрмаку, а той "не чує", не до "зрад"

понеділок, 6 квітень 2020, 21:30

Андрій Єрмак під приводом великої зайнятості через рішення внутрішніх проблем, пов'язаних з поширенням в Україні коронавіруса COVID-19, "відмовляється спілкуватися" з Дмитром Козаком. У заступника голови адміністрації президента Російської Федерації Дм...

У Лівії маріонетка Путіна Хафтар відчуває нестачу палива та боєприпасів. Голодна Росія допомагає Асаду в продовольчій кризі. Саудити продовжують вчити русню ввічливості

понеділок, 6 квітень 2020, 21:25

Війна в Лівії та огляд подій на Близькому сході 6 квітня 2020 року. Лівія: Субота на лівійських фронтах пройшла відносно спокійно. Місцевим жителям вдалося розблокувати дороги в районі Бені Валід від залишків понівеченої техніки ЛНА, як військової так...