Відставка Драгі - справжній подарунок для Путіна: Італійський політолог заявив, що наступний уряд може бути менш проєвропейським

Після відставки прем'єр-міністра Маріо Драгі італійські партії готуються до нових виборів. І наступний уряд може стати менш проєвропейським і більш проросійським. Таку думку висловив італійський політолог Джанфранко Паскіно в інтерв'ю Spiegel. Він зазначив, що тепер стосунки Риму з Кремлем зміняться і ці зміни будуть не на користь Києву, передають Патріоти України.

Лідери "правих" партій, Маттео Сальвіні ("Ліга") та Сільвіо Берлусконі ("Вперед, Італіє"), в минулому мали тісні стосунки з Росією і є прокремлівськими політиками.

"Можуть бути проблеми на міжнародному рівні. І Берлусконі, і Сальвіні мали тісні зв'язки з Росією в минулому. Тож стосунки з Кремлем зміняться. Драгі не пішов на поступки політиці Путіна. Це дуже чутлива сфера, для якої я боюся негативних наслідків", – зазначив політолог.

Через попередні стосунки "бунтівних" партій з Кремлем деякі політики та коментатори в італійській пресі навіть припустили, що Росія могла вплинути на відставку Драгі. Чи є частка правди в цих чутках, наразі невідомо, але безсумнівно, що відставка Драгі стала справжнім подарунком для Путіна, наголосив політолог.

"Відставка Драгі – подарунок для Путіна. Безсумнівно, Росія рада цьому. Про це свідчать кепкування Медведєва у соцмережах над відставками Драгі та Джонсона. Росія дуже зацікавлена в італійському уряді, який був би менш проукраїнським. Чи дійсно Росія зробила щось конкретне, я не знаю. Але достеменно те, що є частини трьох партій – П’ять зірок, Ліга та Forza Italia – які не бажають підтримувати президента України Зеленського", – наголосив Паскіно.

Сербський суд виніс вирок ексгенералу СБУ

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:52

Сьогодні вдень, 29 вересня, Вищий суд сербського міста Ниш засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей. Про це повідомляє Балканська служба «Рад...

Тільки тимчасово: Україна перестала вважати ОТП Банк та грецькі компанії спонсорами війни

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:41

Україна призупинила статус міжнародних спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників. Рішення ухвалили у зв'язку з початком переговорів з цими компаніями про припинення будь-якої співпраці з Росією. Крім того, українсь...