Війна для "схем" не проблема? За збереження клумби та “фонтану з мавпами” в Харкові заплатять сотні тисяч гривень

СКП “Харківзеленбуд” уклало два договори з ТОВ “Харків Мультіпрінт” на загальну суму в 408 тисяч гривень щодо придбання накриття для клумби та фонтану. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”, — розповіли в Харківському антикорупційному центрі, передають Патріоти України.

Купол-накриття для фонтану коштує 175 тисяч гривень, а навіс на клумбу — 232 тисячі гривень, йдеться в документах. Директором фірми підрядника є Антон Кривченков, а засновницею — Катерина Кочерова.

Антикорупційники зауважили, що ще у 2020 році КП “Харківзеленбуд” планувало витратити 1,37 млн грн на придбання навісу для зберігання фонтану з декоративними елементами, який містяни називають “фонтаном з мавпами”. Але від закупівлі відмовились, коли тендер виграла фірма, яка запропонувала навіс за 800 тисяч гривень. Відмову комунальники пояснили нібито скороченням видатків.

“Подібні маніпуляції нерідко використовують закупівельники для того, щоб не підписувати контракти за дешевшими цінами, але не зі “своїми” підрядниками”, — пояснили експерти ХАЦ.

Нагадаємо, на фонтан з мавпами в саду Шевченка витратили майже 51 мільйон гривень. Після того, як його відкрили, стало зрозуміло, що фонтан варто накривати навісом взимку. Фонтан з 13 мавпами в саду Шевченка відкрили на День міста 23 серпня в 2019 році.

У Слов’янську затримали зрадницю, яка наводила російські ракети на позиції ЗСУ

середа, 8 лютий 2023, 21:28

У Слов’янську Донецької області місцева мешканка допомагала окупантам наводити ракети та здавала позиції ЗСУ. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура, передають Патріоти України. У січні 2023 року жінка через соціальні мережі передавала представ...

"Пішли не лише хлопці": У Гвардію наступу записалося кілька сотень дівчат

середа, 8 лютий 2023, 21:15

До Гвардії наступу подано вже 10 500 заявок лише через сайт, серед добровольців є й дівчата. Середній вік кандидатів становить 33 роки. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. Він наголо...