"Війна повернулася в Європу": Росія глушить GPS кораблів у територіальних водах Румунії

Російська Федерація "активно і постійно" глушить GPS-зв'язок кораблів у територіальних водах Румунії, що породжує ризик зіткнень. Румунія і НАТО мають готуватися до тривалого протистояння з режимом Кремля. Про це в Бухаресті на Євроатлантичному форумі стійкості заявив начальник штабу армії Республіки Румунія генерал Даніель Петреску, повідомляєRomania Journal, передають Патріоти України.

Генерал Петреску зазначив, що захоплюється стійкістю українців перед російською агресією, їхньою боротьбою за виживання нації. При цьому країни НСТУ мають бути готові до довгострокової конфронтації з Москвою.

"Війна повернулася в Європу. Це війна, обрана Росією, яка для України є війною за національне виживання і боротьбою за західні цінності. Ми не бачимо кінця цієї війни зараз, і, хоча ми захоплюємося стійкістю українського суспільства перед обличчям російських атак, ми також повинні готуватися до довгострокової конфронтації з режимом Російської Федерації", — заявив генерал.

Також він зазначив, що війна РФ проти України внесла дестабілізацію в Чорноморський регіон і порушила його безпеку, оскільки Чорне море стало районом військових дій.

"Війна Російської Федерації в Україні фундаментально дестабілізувала Чорноморський регіон і викликала почуття незахищеності серед прибережних країн, що мало наслідки для обстановки безпеки. Чорне море стало районом військових дій Росії", — заявив Даніель Петреску.

"Звідси ракети запускаються в бік України, по її цивільній або військовій інфраструктурі. Регіон став ареною дедалі частіших військових дій, морських інцидентів і дій, що обмежують вільне пересування суден", — наголосив воєначальник.

Ці напади стали "новою нормою", і "війна в Україні продовжуватиме породжувати регіональну нестабільність і ризики для безпеки Румунії та регіону", також додав він.

"Існує постійний ризик, пов'язаний зі зростаючою ймовірністю інцидентів на кордоні НАТО, спричиненою ймовірністю того, що певні дрони або ракети можуть промахнутися. Інфраструктура Румунії або комерційні судна в територіальних водах (Румунії — ред.) можуть бути атаковані помилково", — заявив Даніель Петреску.

Ще одна небезпека, про яку повідомив румунській генерал, це дрейфуючі морські міни в Чорному морі. Начальник штабу румунської армії заявив, що в цьому контексті для Румунії важливо буде збільшувати бюджет на оборону і розвивати програми національної оборони.

"Будемо об'єктивними": У Зеленського розповіли, хто причетний до замаху на дружину Буданова

субота, 2 грудень 2023, 17:30

В Офісі президента вважають, що до отруєння дружини головного розвідника Кирила Буданова Маріанни Буданової причетна Росія. Таку думку "24 каналу" висловив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, передають Патріоти України. "Будемо об'єктивн...

"Безперервно ллють дощі": У ЗСУ розповіли про складну ситуацію під Авдіївкою

субота, 2 грудень 2023, 17:23

Ситуація на Авдіївському напрямку залишається стабільно складною. Зокрема, через погодні умови. Адже практично добу безперервно ллє дощ. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник служби зв'язків з громадськістю 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін, передають...