
Російські окупанти перейшли до класичної, сучасної, мережецентричної, безконтактної війни. Таку думку в ефірі телеканалу "Еспресо" висловив експерт з авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.
"Війна точиться на лінії фронту, але основне завдання – знищити інфраструктуру системи управління, промисловість, транспортну систему іншої держави. Той, хто перший це реалізує, той виграє війну. Росіяни зараз пробують реалізувати цю концепцію на практиці. Вони використовують призначені для цього засоби, далекобійні ракети, як балістичні, так і аеробалістичні, крилаті, дрони", – заявив він.
Експерт зауважив, що РФ завдавала ударів не лише по електростанціях, теплових, гідроелектростанціях – окупанти вдарили й по Стрию Львівської області, поруч із яким розташовані газосховища.
"Тобто під прицілом вже газотранспортна система чи запаси нашого газу", – каже Романенко. Він зазначив, що російські загарбники не можуть нічого зробити Збройним силам Україні, і тому хочуть відігратися на цивільному населенні.
"Раніше росіяни не стріляли по газотранспортній системі, бо її союзники в Європі, зокрема в Угорщина, Словаччина, отримують газ через Україну. Принаймні отримували, не знаю як зараз. Росіяни зараз хочуть відігратися на цивільному населенні. Єдине, вони забули, що нашим тилом є Європа і Сполучені Штати", – резюмував Валерій Романенко.
У той час, як російське ППО покладається на зенітно-ракетні комплекси, які не здатні захистити москву, у ЗСУ на озброєнні з'являються нові комплекси. Можливо, вони використовуються на передовій вже три роки, знищили сотні цілей, але вперше про них стал...
Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...