Війна в Ізраїлі може підірвати світову економіку: У Politico назвали головні загрози

Несподівана атака палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль цими вихідними спровокувала нові заклики до посилення санкцій США проти Ірану та загрожувала підірвати зусилля з нормалізації відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією. Крім того, могла призвести до розширення конфлікту між ізраїльтянами та сусідами. Будь-який із цих факторів може загрожувати стрімким зростанням цін на пальне. Про цепише Politico, передають Патріоти України.

Ціни на пальне підскочили

Як зазначає видання, світові енергетичні ринки знову опинилися під загрозою. "Ціни почали зростати, щойно ринки відновили торгівлю в неділю ввечері, 7 жовтня, глобальний орієнтир піднявся на 5 відсотків до майже 89 доларів за барель одразу після 21:30. До 9:00 ранку понеділка ціна впала нижче 88 доларів", - йдеться у повідомленні.

Байден між двох вогнів

Зокрема, економічні негаразди та війна додають труднощів президенту Джо Байдену, оскільки наступного року його чекає переобрання через постійні занепокоєння щодо інфляції, у той самий час, коли союзники США в таких країнах, як Німеччина, стикаються з популістським повстанням, частково пов’язаним із витратами на енергоносії.

"Відразу ж Байден зіткнувся із закликами як демократичних, так і республіканських посилити застосування санкцій, що обмежують експорт нафти Іраном, головним спонсором і прихильником ХАМАС", - пише видання.

Постачання нафти

Глобальні постачання нафти вже були збурені війною Росії проти України та пов’язаними з нею санкціями Заходу проти експорту нафти з Москви. Ці ціни трохи впали минулого тижня, але багато аналітиків готуються до різкого зростання в найближчі дні або тижні.

"Ціни, ймовірно, зростуть не стільки через те, що конфлікт зараз впливає на будь-яке постачання нафти, скільки через побоювання, що конфлікт може залучити інших гравців, таких як Іран, який підтримує ХАМАС, – сказав Енді Ліпоу, керівник відділу енергетики. консалтингова фірма Lipow Oil Associates.

Минулого року Іран був восьмим за величиною виробником нафти у світі, експортуючи близько 2 мільйонів барелів на день у серпні, незважаючи на санкції, спрямовані на те, щоб змусити Тегеран відмовитися від своїх ядерних амбіцій.

Енергетичні аналітики кажуть, що компанія стала більш вмілою в ухиленні від торговельних санкцій, використовуючи транспортні перевезення від судна до судна, щоб допомогти їй переміщувати все більші обсяги нафти зі знижкою до Китаю.

"Ці атаки підсилюють потребу в більш агресивній політиці США та Ірану, яка ефективніше позбавляє режим і його помічників ресурсів", — сказав сенатор Джим Ріш з Айдахо, головний республіканець у Комітеті Сенату з міжнародних відносин, у заяві в суботу.

Санкції проти Ірану

Високопоставлений чиновник адміністрації заявив у неділю, що Байден не вагався щодо стримування поганої поведінки Ірану. "Ми запровадили санкції проти Ірану за підтримку ХАМАС та інших терористичних організацій. Це буде продовжуватися — повірте мені", — наголосив чиновник.

Деякі аналітики енергетичної галузі заявили, що очікують, що Байден справді посилить застосування санкцій — це може призвести до того, що світові ціни на нафту перевищать символічну позначку в 100 доларів за барель.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...